Статьи

Китайська Вишивка - історія розвитку та стилі Китайської вишивки

  1. Історія Китайської вишивки
  2. Стилі Китайської вишивки
  3. вишивка Шу
  4. вишивка Сян
  5. вишивка Юе
  6. Інші стилі китайської вишивки
  7. Сучжоуська вишивка
  8. Вишивка етнічного населення
  9. сичуанськой вишивка

Китайська Вишивка - блискуча перлина в мистецтві Китаю. Це народне ремесло з давніми традиціями. В Стародавньому Китаї володіння речами з китайською вишивкою символізувало високий соціальний статус. Китайська Вишивка - блискуча перлина в мистецтві Китаю

Однак, національна економіка розвивалася і незабаром вишиті вироби увійшли в життя простих людей. Китай - перша країна в світі, яка почала використовувати шовк. Виробництво шовкової нитки і тканини привело до розвитку китайської вишивки.

Історія Китайської вишивки

Вишивання - одне з найдавніших прикладних мистецтв Піднебесної, що зародився більше 3000 років тому. Перші відомі історикам інструкції з вишивання та прикрашання одягу зустрічаються в класичній літописі «Шаншу», створеної в період Західної Чжоу (1027-771 рр. До н.е.).

З давніх пір в Китаї вишивали шовком, вовною та бавовною нитками на самих різних матеріалах - шовку, атласі, грубої мішковині і т.д. Вишивка шовком по шовку - найдорожча і вишукана, що вимагає копіткої роботи і віртуозної майстерності виконавця. Картини, виткані шовком, є справжнім витвором мистецтва. Міняють колір залежно від освітлення, прозорі і повітряні вишивки з акварельними переходами світла завжди високо цінувалися при імператорському дворі і в аристократичних сім'ях.

Протягом довгої історії розвитку цього виду прикладного мистецтва з приходом кожної нової династії техніка та особливості вишивання змінювалися, в різних куточках Китаю з'являлися прославлені вишивальниці Протягом довгої історії розвитку цього виду прикладного мистецтва з приходом кожної нової династії техніка та особливості вишивання змінювалися, в різних куточках Китаю з'являлися прославлені вишивальниці. Дівчаток і хлопчиків готували до майбутньої професії з самого дитинства, а техніка вишивання передавалася з покоління в покоління.

В результаті у всій Піднебесній сформувалося чотири головні школи вишивки, кожна з яких має власний стилем: сяньсюй - 湘绣 (провінція Хунань), юесюй - 粤绣 (провінція Гуандун), шусюй - 蜀绣 (провінція Сичуань) і сусюй - 苏绣 (провінція Цзяньсу, м Сучжоу

).

На момент правління династії Хань відбувся стрибок у розвитку китайської вишивки, в її техніці і стилі. В цей період часу китайська вишивка офіційно з'явилася на світ. Мотиви китайської вишивки варіювалися від сонця, місяця, зірок, гір, драконів і фенікса до тигрів, квітів, трави, хмар і геометричних візерунків. Багато історичні записи того часу свідчать про це.

Цікаво, що виготовленням китайської вишивки спочатку займалися одні чоловіки. Лише через роки вони зрозуміли, що ніжні руки їх жінок підходять для цього краще. І судячи по записах, всі жінки в столиці Qi (Linzi сьогоднішнього Шаньдун) володіли мистецтвом вишивки. Вони спостерігали за процесом і практикували це кожен день і цілком природно, що вони були дуже вправні у вишивці.

У королівських сім'ях і в сім'ях аристократів - все було вкрите вишивкою, навіть їх номери були прикрашені безліччю вишитих виробів, так що стін не було видно. Вишиті вироби навіть ховали разом з їх господарем.

Протягом наступного періоду трьох королівств, помітною фігурою в розвитку традиційної китайської вишивки, була дружина Сунь Цюаня. Протягом наступного періоду трьох королівств, помітною фігурою в розвитку традиційної китайської вишивки, була дружина Сунь Цюаня

Вона була також першою жінкою-художником, що потрапила в історію китайського живопису. Вона була хороша в каліграфії, живопису та вишивки. Сунь Цюаню була потрібна карта Китаю і вона зробила її для нього. Вона мала репутацію майстра ткацтва. В цей же час з'являються вишиті портрети.

Під час буддійського буму в Кита е, правління Вей, Цзінь, Сунь і Тан династій, китайська вишивка широко використовується, як спосіб вшанування статуї Будди. Lu Meiniang з династії Тан вишила сім глав буддійських сутр на крихітному шматку шовку! В цей же період з'являються нові знання і навички в вишивці Китаю.

Під час Династії Сун стався пік розвитку вишивки, збільшилася її кількості та якості. Китайська вишивка перетворилася в мистецтво, об'єднавши в собі каліграфію і живопис. Були винайдені сучасні матеріали. Під час правління імператора Хуей Цзун, китайську вишивку розділили на чотири категорії: гори і води, павільйони, люди, квіти і птахи. У цей період мистецтво вишивки прийшло до зеніту. Навіть інтелектуали приєдналися до цієї діяльності, і вона була розділена на дві функції: для щоденного використання і мистецтво заради мистецтва.

Зародження капіталізму, що виникло в династії Мін і в китайському суспільстві, призвело до нових мотивів і в китайській вишивці: качечки - мандаринки для любові; гранати для родючості, сосни, бамбук і зливу для цілісності; півонії для багатства і слави.

Династія Цин успадкувала риси династії Мін і поглинає нове з японської вишивки і навіть західного мистецтва Династія Цин успадкувала риси династії Мін і поглинає нове з японської вишивки і навіть західного мистецтва.

Нові матеріали, такі як позолочена і срібляста тканину з'явилися в цей час. Перша книга з теорії та техніки китайської вишивки була продиктована дослідної вишивальницею Shen Shou і записана Чжан Цзянь.

У 1911 році вона представила вишитий портрет італійської імператриці в якості національного подарунка. У 1915 році її робота - портрет Ісуса виграв першу премію на виставці. Shen досягла успіху в вишивці і присвятила себе викладанню і навчанню.

Чжан Цзянь був видатним промисловцем в сучасній китайській історії. Він створив одну з перших текстильних фабрик, першу нормальну школу, першу текстильну школу і перший музей. Він був пристрасним в мистецтві і культурі, тому, коли він дізнався про Shen, він вирішив, що її зннанія і навички повинні бути збережені.

Однак, вона була нездорова і більшу частину свого часу проводила в ліжку, але Чжан зголосився записувати кожне її слово. Таким чином, ця співпраця призвело до народження Xue Huan Xiu Pu (Книги вишивки Xue Huan) в 1918 році.

Стилі Китайської вишивки

вишивка Су

Вишивка Су - коротко від Сучжоу - типовий південне місто, в якому вона зародилася і отримала свою назву. Сучжоу відображає спокій, витонченість і елегантність. Так само і китайська вишивка Су. Вишивка з зображенням риби з одного боку, і кошеня з іншого боку є хорошим прикладом цього стилю. Вишивка Су - коротко від Сучжоу - типовий південне місто, в якому вона зародилася і отримала свою назву

Ще в династії Сун, вишивка Су була вже добре відома своєю елегантністю і жвавістю. У династії Мін, під впливом школи живопису Ву, вона стала змагатися з живописом і каліграфією в художності. Дружина Сунь Цюаня, і Shen Shou з династії Цин були майстри з цієї області. Вишивка Су переважала в королівських гардеробах і на стінах. Навіть сьогодні вона займає велику частку ринку в Китаї і в світі.

вишивка Шу

Вишивка Шу була створена в провінції Сичуань. Китайська вишивка Шу характеризується вишуканістю і жвавістю. Сама рання запис про вишивку Шу була зроблена за часів династії Західна Хань.

У той час, вишиті вироби були розкішшю і користувалася ними тільки королівська сім'я.

У династії Цин, Вишивка Шу вийшла на ринок. Стиль став більш елегантним і охоплював ширший діапазон. На вишивці стали зображуватися, репродукції картин, шаблони дизайнерів, пейзажі, квіти і птахи, дракони і фенікс, стародавні монети.

Народні історії, як Вісім Безсмертних Пересікають море, сороки на сливі і китайські качки грають на воді - були улюбленими темами. Моделі з сильно вираженими місцевими особливостями були дуже популярні серед іноземців в той час. Ці місцеві особливості включали лотоси, коропів, бамбуковий ліс і панд . Деякі купували вишиті спідниці і використовували їх в якості фіранок!

вишивка Сян

Вишивка Сян - мистецтво з провінції Хунань, свою назву вона отримала завдяки річці, що протікає на цій території. Вишивка Сян налічує історію більше двох тисяч років, за цей час вона стала особливою галуззю місцевого мистецтва. Популярність вона завойовує з кожним днем. Крім загальних тем спостережуваних в інших стилях, вона ввібрала елементи каліграфії і живопису. Її унікальність в тому, що роблять її за зразком картини, але не обмежується нею. Можливо тому, здається, що квітка видає аромат, птахи співають, тигр біжить, а людина дихає.

вишивка Юе

Вишивка Юе - кантонскій стиль вишивки. Вважають, що історія цього стилю почалася з династії Тан, так як Lu Meiniang, вишівшая сім глав буддійських сутр, була родом з провінції Гуандун. Раніше цю територію називали Кантоном. Портрети, квіти і птахи є найбільш популярним темами китайської вишивки Юе. Крім того, в ній використовуються насичені кольори для сильного контрасту, що дає чудовий ефект. Часто зображуються сотні птахів, риби, омари, бергамот. Вишивка Юе - кантонскій стиль вишивки

Інші стилі китайської вишивки

Одними з найвідоміших і умілих вишивальниць в Китаї вважалися майстрині шанхайського сімейства Гу, слава про яких рознеслася по всій країні. Їх роботи назвали справжнім чудом світу. За переказами, вишивальниці Гу не приступали до роботи, якщо лив дощ або дув сильний вітер, так як це могло позначитися на їх чуйну настрої. Тільки коли за вікном світило сонце і щебетали птахи, майстрині брали в руки голки і стібок за стібком створювали справжні витвори мистецтва.

Вишивка Цзяо Гу відрізняється від інших місцевих стилів тим, що вона виникла в сім'ї Гу Мін Ши, під час династії Мін в Шанхаї. Вона спеціалізується на живопису і каліграфії. Винахідниця була наложницею першого сина Гу Мін Ши. Пізніше Хан Сі Мен - дружина другого внука Гу Мін Ши розробила стиль і техніку, і мала репутацію "Свята Голка". Деякі з її шедеврів зберігаються в Забороненому місті .

Сучжоуська вишивка

Сучжоуська вишивка зародилася в місті Сучжоу понад 2000 років тому, в епоху Троецарствия. Стиль вишивки сформувався остаточно під час правління династії Сун (960-1279 рр.), А під час династії Цин (1644-1911 рр) - вона досягла свого розквіту і найбільшої популярності. У Стародавньому Китаї секрети цього мистецтва передавали від чоловіка до чоловіка, або в крайньому випадку, дружині сина, але не дочкам.

Сучжоуська вишивка поєднує в собі графіку, живопис і рукоділля. Вишиваються вироби тонкими голками і шовковими нитками. Створені вироби виглядають дуже натурально і здається, що вони ось-ось оживуть. На вишивці можна розглянути найдрібніші деталі зображеного предмета. Вузлики в китайській вишивці ховаються так, що обидві сторони виглядають лицьовими.

Вишивка етнічного населення

Серед етнічних груп Бай, Боуї і Мяо - люди також мають великий досвід в китайській вишивці. Їх вишиті вироби відрізняються різким контрастом кольору і примітивним дизайном. Вишиті тибетська танка (картина-сувій) показує їх пристрасть до релігії.

сичуанськой вишивка

Сичуанськой вишивка - шусюй була широко відома вже 1000 років тому. Умільці при вишиванні використовують 100 видів стібків і швів, завдяки яким вони досягають надзвичайної реалістичності зображень - квітів, птахів, риб, пейзажів, людей і тварин. Сичуанськой вишивка - шусюй була широко відома вже 1000 років тому

Серед інших жанрів особливо славляться сичуанськи лотоси, коропи та півні. Дивлячись на картини, створені сичуанськи вишивальницями, навіть не віриться, що це вишивка: полотно виглядає точно намальоване - настільки маленькі непомітні стібки і ніжні фарби використовуються при його створенні.

Майстрині школи сусюй, яка налічує понад 2000 років, володіють 40-ми видами швів і використовують понад 1000 видів ниток для вишивання. Традиційними малюнками на вишивках є різні тварини, птиці та дерева, але особливої майстерності вишивальниці досягли в створенні на тканини зображень кішок, кожна шерстинка яких і блискучі очі виглядають як справжні.

Як і в інших видах традиційного китайського мистецтва, орнаменти, зображення і кольору, що використовуються при вишиванні, символічні та сповнені прихованого значення. Так, наприклад, риби символізують добробут і багатство, метелики - щастя, розпустилася лотос - символ вірності і непорочності, птиці - свободи, сливи і персики - родючості, достатку і багатого потомства.

Основними кольорами при вишиванні були синій - символ неба, білий - символ чистоти, червоний - символ вогню, щастя і радості, чорний - символи води, вічності і простору і жовтий - колір імператора і символ землі, влади, мрії.

Китайська Вишивка також прикрашала надліжкові пологи - обов'язкова частина приданого нареченої, парасольки, віяла, халати, туфлі, подушки, кисети, рукавички та інші особисті предмети.

Перегляди: 560

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: