Статьи

машинна вишивка

  1. зміст
  2. Вироби. Складнощі нанесення машинної вишивки
  3. Технологія машинної вишивки
  4. Панчер - творці програм для вишивальних машин
  5. Види вишивальних машин
  6. Професійні вишивальні машини
  7. Побутові вишивальні машини
  8. Способи передачі даних в вишивальну машину
  9. Якість машинної вишивки

Процес машинної вишивки

Існують два основних типи машинної вишивки:

  • вільно-ходова машинна вишивка;
  • комп'ютерна вишивка.

Вільно-ходова машинна вишивка виконується на швейній машині після певної її налаштування (як для штопання). Тканина заправляється в п'яльці і вишивальниця рухає ними, створюючи візерунок. Від майстра потрібні досвід і вправність, щоб стібки лягали рівномірно.

Комп'ютерна вишивка - це вишивка, що виконується спеціальними автоматичними вишивальними машинами, робота яких здійснюється за заданою дизайнером або конструктором програмою.

У порівнянні з ручною вишивкою, якій вже багато сотень років, машинна досить молода - перша машинка для вишивання з'явилася в 1821 році у Франції. На виставці в цій же країні в 1854 році великий ажіотаж викликала машина Гейльман, чия поява стало поштовхом до розвитку вишивальних виробництв. В сучасних умовах малюнок вишивки зазвичай формується на комп'ютері, з'єднаному з вишивальним верстатом, який згідно командам може наносити один раз сформований візерунок на що подається тканину. Візерунки можуть бути оброблені різними редакторами машинної вишивки і збережені в файлах різних вишивальних форматів, наприклад: ART (Bernina), EMB, DST (Поширений промисловий формат), PES (Brother), HUS (Husquarna), JEF (Janome), і т. д.

Сьогодні попит на машинну вишивку продовжує зростати, це пов'язано з тим, що автоматизація дозволяє випускати необмежений тираж виробів, а саме обладнання має великі можливості.

зміст

  • 1 Історія
  • 2 Вироби. Складнощі нанесення машинної вишивки
  • 3 Технологія машинної вишивки
    • 3.1 панчер - творці програм для вишивальних машин
  • 4 Види вишивальних машин
    • 4.1 Професійні вишивальні машини
    • 4.2 Побутові вишивальні машини
  • 5 Способи передачі даних в вишивальну машину
  • 6 Якість машинної вишивки
  • 7 Примітки
  • 8 Посилання

Історія

До середини дев'ятнадцятого століття вишивку виконували вручну. Після винаходу верстатів з програмним керуванням вишивка виконувалася автоматом, в якому пяльци переміщалися по програмі, закладеної в паперових перфокартах у вигляді отворів, розташованих в певному порядку. Перфокарти застосовувалися до сімдесятих років двадцятого століття. Після створення персональних комп'ютерів почали з'являтися редактори комп'ютерної вишивки, наприклад, WILCOM, TAJIMA, BARUDAN. Ці редактори значно спростили процес програмування дизайнів, але використовувалися вони тільки на великих виробництвах. Для перенесення інформації з комп'ютера на вишивальний автомат і раніше служила перфорована стрічка. Редактор комп'ютерної вишивки в комплекті з насекателем стрічок був дорогим задоволенням. Тому випускався один комплект редактора з насекателем на 5-10 Багатоголовочна вишивальних машин. Ситуація кардинально змінилася з виходом на ринок побутових вишивальних машин, в них інформація переноситься з комп'ютера цифровим носієм або передається безпосередньо з комп'ютера на машину електричним кабелем.

Таким чином, технологія машинної вишивки постійно вдосконалювалася: спочатку джерелом інформації биліперфокарти, які обмежували швидкість вишивки і не завжди давали якісний результат, а сьогодні використовується Багатоголовочна вишивальне обладнання на мікропроцесорах.

Вироби. Складнощі нанесення машинної вишивки

Список виробів, які сучасні виробники прикрашають вишивкою, дуже великий: футболки, сукні, сорочки, куртки, толстовки, головні убори (в'язані шапки, кепки), шарфи, сумки, одяг для промоакцій і навіть взуття. Безумовно, всі ці вироби можуть мати не зовсім зручну для виконання вишивки форму, тому виробники використовують різноманітні прийоми адаптації одягу і її частин.

Будь-яка вишивка вимагає вільного доступу з обох сторін до робочій зоні матеріалу. Особливу складність представляє наявність швів, декоративних елементів, зрізів і інших складних конструктивних ділянок безпосередньо на робочій зоні. Для адаптації до вишивки частин одягу виробники роблять цельнокроение спинки, часто дублюється матеріал робочої області, на багатошарової одязі з підкладкою обов'язково забезпечується доступ до виворітного стороні основного матеріалу, для робочої зони може підбиратися більш щільний матеріал або навіть іншого кольору - з урахуванням можливого нанесення вишивки. Для вишивки на головних уборах, що мають складну форму - на кепках і бейсболках - використовується спеціальне обладнання, при цьому для нанесення вишивки найчастіше використовуються пятіклінние бейсболки.

Технологія машинної вишивки

Сам процес машинної вишивки з точки зору технології складається з двох етапів, тісно пов'язаних один з одним і досить самостійних з точки зору виробничого процесу: конструкторського (створення програм для вишивальних машин) і технічного (безпосередньо виготовлення вишивки). Сьогодні існує безліч виробників, що спеціалізуються тільки на одному напрямку і мають розвинену інфраструктурну систему.

Панчер - творці програм для вишивальних машин

Людей, які створюють програми для автоматичних машин, називають панчерами. Ця назва з'явилася від англійського «puncher», що в перекладі означає «перфоратор», «пробійник». Так спочатку називали найперших дизайнерів машинної вишивки, які використовували перфокарти для завдання машині робочого алгоритму - вони робили на них проколи, тобто перфорацію. Сучасні панчер використовують високотехнологічну техніку, тому одночасно виконують работухудожніков, програмістів і дизайнерів.

Види вишивальних машин

Все вишивальні машини можна розділити на дві великі групи - професійні та побутові, розрізняються вони, відповідно, своїми габаритами і можливостями експлуатації.

Професійні вишивальні машини

На професійних вишивальних машинах встановлюється кілька головок і кілька голок (від 1 до 24), що дозволяє одночасно відшивати кілька виробів, а також великого розміру пяльци. У таких машин висока швидкість роботи, а їх вартість залежить від ступеня автоматизації і можливостей обладнання і може перебувати в межах від 3 до 100 тисяч доларів.

Побутові вишивальні машини

Найчастіше побутові швейні машини використовуються для роботи в невеликих ательє і в домашніх умовах, так як мають низьку продуктивність - одночасно можна працювати тільки з одним зразком і необхідна постійна присутність людини, що зміняє нитку.

Монограммних вишивальні машини.

Монограммних вишивальними машинами називають машини з невеликими п'яльцями (не більше 120 x 120 мм) і спрощеними можливостями редагування. Таке обладнання використовується для роботи з невеликими вишивками. До недоліків монограммних вишивальних машин відносять маленькі розміри екранів, а також обов'язковість застосування спеціальних програм при роботі зі своїми зразками, наприклад, PE-DESIGN. Швидкість роботи таких машин в середньому становить 400-600 стібків в хвилину.

Швейно-вишивальні комплекси.

Швейно-вишивальні комплекси мають набагато більші можливості в порівнянні з монограммних, для роботи з ними використовуються різні формати вишивальних карт. При цьому файли можу конвертуватися на комп'ютері з одного формату в інший.

Способи передачі даних в вишивальну машину

  • USB-пристрої.

Використання USB-пристроїв на сьогоднішній день - це, мабуть, найзручніший з усіх варіантів передачі даних в вишивальну машину. Машина може розпізнавати дані не тільки на звичайних флешках, а й CD-дисках і навіть працювати з пристроями для бездротового зв'язку з комп'ютером. Крім того, деякі машини можуть працювати з такими носіями, какPCMCIA або картами CompactFlash.

  • Карти пам'яті власного стандарту.

У комплекті з такими машинами зазвичай йдуть відповідні карти пам'яті, адаптери та кард-рідери. Цей спосіб незручний в тих випадках, коли необхідні деталі доводиться шукати окремо, тобто коли обладнання не входить в заводську комплектацію машини.

  • Пряме підключення до комп'ютера.

Цей спосіб зручний, коли є можливість поряд з вишивальної машиною встановити комп'ютер, проте якщо такий варіант єдиний і інших способів передачі даних немає, то він чреватий різного роду неприємними ситуаціями, пов'язаними з несподіваними несправностями комп'ютера.

Якість машинної вишивки

Для оцінки якості машинної вишивки існує ряд критеріїв:

  • Всі стежки щільно лежать на тканини.
  • Вишивка не виглядає рихлою.
  • Нижня нитка не видно на лицьовій стороні вишивки.
  • Петлі не вибиваються з застигла.
  • Переплетення ниток утворюється на вивороті.
  • На вивороті немає непояснених петель і вузлів з верхньої нитки.
  • Нижня нитка з вивороту займає 2/3 ширини гладдєвий валика (гладьевой валик - основний шов гладьевой вишивки, ряд щільно прилеглих один до одного паралельних стібків).

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: