Статьи

ПАСПАРТУ || ЯК ЗРОБИТИ ПАСПАРТУ || ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ ПАСПАРТУ || ПАСПАРТУ ДЛЯ МАЛЮНКА, ФОТОГРАФІЇ, ВИШИВКИ || КУПИТИ ПАСПАРТУ || РАМКИ З ПАСПАРТУ || ЯК ВИГОТОВИТИ ПАСПАРТУ СВОЇМИ РУКАМИ || ДИЗАЙНЕРСЬКИЙ КАРТОН

  1. Що таке паспарту Що таке паспарту і де його застосовують? паспарту - це картонна рама для малюнка,...
  2. Паспарту для оформлення фотографій
  3. розміри паспарту
  4. Стандартні розміри фотографій
  5. виготовлення паспарту
  6. дизайнерські картони
  7. Дизайнерський папір
  8. Дизайнерський папір в рекламній поліграфії
  9. Колекції дизайнерських паперів
  10. Латексна дизайнерський папір TOUCHE COVER
  11. Палітра кольорів дизайнерського паперу
  12. Як самому недорого зробити паспарту з тканини
  13. Послуги багетних майстерень
  14. Підвісні системи для картин

Що таке паспарту

Що таке паспарту і де його застосовують?

паспарту - це картонна рама для малюнка, гравюри, фотографії або спеціальний шматок картону для наклейки їх; в книгах, журналах - листок з щільного паперу, на який наклеюється ілюстрація.

Являє собою поле між рамою і зображенням, полегшуючи сприйняття твору і посилюючи естетичний вплив.

Експериментуючи з кольором і фактурою паспарту можна створити об'ємний ефект, візуально зменшити або збільшити частини зображення, підкреслити теплі або холодні тони, напрямок ліній, фактуру зображених об'єктів. Колір і фактура паспарту можуть змінити сприйняття роботи в цілому.

Виготовляється паспарту, з аркуша паперу або картону у формі листа покритого з двох сторін шарами паперу (лицьова сторона покривається кольоровим шаром).

Картон буває однотонним (колір лицьової сторони і зрізу однакові) і кольоровим (зріз відрізняється за кольором від верхнього шару).

Щоб зробити паспарту, в кольоровому картоні вирізується прямокутний, овальний або круглий "вікно". В одну рамку можна вставити кілька листів паспарту різного розміру і товщини - вийде об'ємне оформлення. Паспарту може бути простим, багатовіконний (кілька робіт в одній рамі), складовимкартону різних кольорів), або глибоким (в кілька шарів картону).

Паспарту має велику колірну гамму і відрізняється за фактурою або покриттю: льон, оксамит, шовк, декоративні плівки.

Безліч відтінків, фактур, різні кольори зрізу дозволяють ідеально підібрати паспарту до оформлюваним робіт.

Правила оформлення паспарту

Чи існують правила, які дозволили б гарантовано оформити роботу по високим художнім стандартам? У всіх випадках, коли мова йде про зоровому сприйнятті людини, жорсткі формальні правила сформулювати дуже важко. На жаль, абсолютно універсальних законів немає. «Потрібно просто прикладати паспарту і багет до роботи »- так кажуть дизайнери.

Ефект паспарту пов'язаний з тим, що, проходячи по краях зображення, воно одночасно і належить оздоблення, і готово стати частиною зображення. Ця тонкість багато в чому визначає вибір правильного оформлення. Для правильного оформлення важливий аналіз композиції зображення. Недоліки в композиції роботи марно намагатися ліквідувати композицією оформлення.

Для американської школи багетну-оформлювального дизайну процес оформлення роботи починається з підбору паспарту, після чого підбирається багет.

Під час оформлення зразки паспарту і багета прикладаються до зображення, щоб подивитися, як вони будуть поєднуватися.

Залежно від масштабу роботи дизайнер-оформлювач може запропонувати для оформлення вузьке або широке паспарту. Якщо поля паспарту дуже вузькі, робота буде виглядати затиснутою. У такій ситуації дизайнер пропонує для оформлення роботи використовувати більш широкі поля для паспарту, попередньо продемонструвавши зразок паспарту. Не маючи можливості докласти до роботи зразок паспарту потрібної ширини, клієнту буде важко уявити наскільки цікавіше для оформлення роботи ширше паспарту. Виробники картону, наприклад, NielsenBainBridge забезпечують багетні майстерні зразками кольорового картону для паспарту шириною 10 см.

Перше правило, якого необхідно дотримуватися - залишати в фокусі уваги клієнта не більше трьох зразків паспарту. У такій ситуації, коли для вибору кольору паспарту залишено більше трьох зразків і увагу буде розсіюватися, легко розгубитися. Сача треба сконцентруватися на виборі кольору основного паспарту. Для визначення цього кольору слід звернути увагу на превалюючий колір зображення - той колір, який найбільше зустрічається. Колір деталей і додаткові акценти краще ігнорувати. Колір паспарту підбирається відповідно до тонової шкалою роботи. Шкала контрастності оформлення не повинна бути порушена. Не слід створювати великий контраст між роботою і паспарту. У деяких роботах найкраще використовувати нейтральні кольори, до яких відносяться білий, сірий і чорний.

Паспарту для оформлення фотографій

З перших днів існування фотографії її оформляли в рамки і паспарту. Уже дагеротипи мали спеціальні футляри. Кабінетні знімки 19 століття століття важко уявити без рамок з паспарту. Продукція фотоательє тих часів завжди прикрашалися паспарту. У старих фотографічних посібниках існував розділ з оформлення знімків - це називалося монтуванням. Там розповідалося, як правильно вибрати паспарту - обов'язково з цупкого сірого або кремовою папери. Розміри полів залежать від призначення знімка: вони ширші для виставкової фотографії та вже для сімейної. Були й інші правила: при горизонтальному форматі Фотографії бічні поля ширше верхнього і нижнього, при вертикальному - навпаки. Рекомендувалося використовувати тонкий білий кант - зазор між знімком і паспарту.

Враження від чудової роботи легко зіпсувати поганим оформленням фотографії. У той же час рамка і паспарту створюють іноді сприятливі умови для сприйняття не надто вдалого знімка.

Рамка або паспарту візуально збільшують фотографію. Оформлена в широке паспарту, маленька фотографія може вдало розміститися на великій стіні.

Cерьезно тенденція художньої фотографії - прагнення перетворити зовнішнє оформлення в повноправний елемент композиції знімка. Підвищення образотворчої активності оформлення фотографії має гармоніювати з її змістом. Контрастна рамка підлягає тримається в зорової пам'яті, заважаючи розглянути деталі і подробиці. Це пов'язано з особливостями нашого зору: потрібно докласти помітне зусилля, щоб позбутися від дії нав'язливою рамки.

Колір паспарту вибирається залежно від тональності фотографії та її сюжету. Потрібно також враховувати дизайн інтер'єру. Для чорно-білих фотографій найкраще підходить світло-сіре, блакитне або біле паспарту. Сірий колір паспарту, хоч і є в більшості випадків оптимальним, але все ж робить деякі сюжети нудними і невиразними. Сепія виграє з паспарту бежевих відтінків. На світлому тлі непогано виглядає фотографія темної тональності.

Для кольорової фотографії колір паспарту найчастіше вибирається непомітний - тут найкращим чином підходять пастельні тони. Зазвичай цей колір підбирається в тон до якого-небудь елементу зображення. Це дуже дієвий спосіб для розподілу уваги глядача.

Зазвичай чорна рамка використовується в комбінації з білим полем паспарту, а біла - з чорним, що створює високий перепад яркостей на кордоні фотографії. Найчастіше рамка позбавляє простір знімка повітря. Тут не обійтися без правильного узгодження з пластикою фотографії (особливо коли використовується біла рамка з чорним паспарту або навпаки).

Иногода одним паспарту обрамляється кілька невеликих фотографій. При створенні різних колажів, можна використовувати одне паспарту для декількох фотографій, або розчленовування знімка на кілька частин. Фотографії великих розмірів, наприклад, 90х120 см найчастіше оформляються без паспарту.

розміри паспарту

Стандартні розміри картин

Існують певні і впорядковані розміри, що дозволяють класифікувати твори мистецтва. У XIX столітті у Франції були сформовані стандартні розміри для живопису (The French Standard Sizes for Oil Paintings). Залежно від жанру живопису формати поділяються на три категорії і розподіляються в порядку зростання: прямокутний формат, що наближається до квадрату, називається форматом «фігура»; максимально витягнутий - форматом «марина»; проміжний - форматом «пейзаж». Залежно від розміру більшої сторони, кожному формату присвоюється номер. Наприклад, 15F (65x54), 15P (65x50), 15M (65x46).

Існують 52 класичних російських розміру від "15 Х 20" до "100 Х 120" і 50 № міжнародних розмірів стандартів "Фігура", "Пейзаж", "Марина".

Сучасним стандартам відповідає лише Резен (15 "Пейзаж"). Найбільш вживаними є Резен і Жезю. Старовинні формати стандартних французьких полотен, які все ще використовуються.

  • Клош (Дзвін, ковпак)
  • Тельер (названий на честь канцлера Телье (1603-1685), який ввів його у вжиток
  • Екю (Щит)
  • Кокій (Раковина)
  • Резен (Виноград)
  • Жезю (Ісус)
  • Солей (Сонце)
  • Петіт Егль (Маленький орел)
  • Гранд Егль (Великий орел)
  • Гран Монд (Великий світ)
  • Юнівер (Всесвіт)

Деякі формати отримали свою назву по шрифтовим або образотворчим водяним знакам на папері. Наприклад: «великий орел» (74х105), «малий орел» (60х94), «виноград» (50х64), «раковина» (44х56), «вінок» (36х46 або 37х47).

Стандартні розміри фотографій

Стандартні розміри фотографій, постерів (європейський ряд, см): 9х12, 9х13, 10х15, 13х18, 18х24, 24х30, 30х40, 35х50, 40х50, 50х60, 50х70, 50х100, 60х70, 60х80, 60х90, 90х120.

Стандартні формати фотографій, постерів (см): 21х29,7 (формат А4), 29,7х42 (формат А3), 32,9х48,3 (А3 +), 42х 59,4 (формат А2).

Граючи на розмірах паспарту, можна звести до стандартних форматів малюнки, акварелі та фотографії, які мають нестандартні розміри. У цьому випадку вдалося б мінімізувати відходи скла, паспарту і картону для задника. Підготовлені заздалегідь стандартні формати легше складувати. Скорочується час виконання замовлень.

Для скорочення часу виготовлення рам стандартних розмірів можна також приготувати і тримати постійний запас стекол стандартних розмірів. Наприклад, 30x40, 35x50, 40x50, 50x60, 50x70 і так далі.

виготовлення паспарту

Як зробити паспарту своїми руками

Як зробити паспарту своїми руками? Картон для паспарту можна купити в багетній майстерні. Щоб зробити паспарту, в листі кольорового картону потрібно вирізати "вікно". Для роботи буде потрібно ніж і пружна, рівна і досить жорстка поверхня, яку не шкода різати і про що її затупітся ніж. Також випускаються ручні різаки, якими зазвичай користуються любителі або художники, готові витратити свій час на створення унікального паспарту. При виготовленні паспарту треба пам'ятати, що "вікно" паспарту має "перекривати" краю зображення, по крайней мере, на 5 мм по всіх сторонах. Внутрішній зріз на картоні для створення "вікна" в паспарту робиться під кутом 45 градусів. Такий фацет надає зображенню глибину і перспективу. "Вікно" в картоні можна вирізати звичайним гострим ножем, але краще використовувати спеціальний. Тоді зріз вийде косим, що додасть вишуканість оформлюваної роботі.

При вирізанні "вікна" в паспарту треба намагатися дотримуватися чистоти і точність різу. Для вирізання вікон паспарту можна придбати ручний різак з головкою для різання під кутом 45 °.

Є зовсім прості різаки, де лезо просто притискається до лінійки рукою - таким різаком картон товщиною більше міліметра різати дуже непросто. Потрібно купувати різак, в якому в підставі для леза ножа проточили спеціальна борозенка (проріз).

Одне з доступних пристроїв для домашнього оформлення робіт в паспарту - це різак зі змінними лезами і фіксованим кутом нахилу, наприклад, "Logan 4000".

"Logan 4000" - ручної різак для паспарту (один з кращих в світі). Пристосування подібного роду інших виробників значно гірше, а часом і дорожче. Під час виготовлення паспарту треба зусиллям пальця направляти лезо в прецизионную щілину в основі пристрою. В процесі вирізання паспарту кінчик леза ніхто не бачить - точки початку і кінця вирізу контролюються за допомогою міток. Для того, щоб "виставити" розміри полів паспарту потрібно використовувати рухомий стрижень з градуюванням.

Насправді, незважаючи на заявлену "одноразовость", Логанівська леза відмінно правляться. Одними тим же лезом можна користуватися дуже довго, якщо своєчасно полірувати його після кожних 15 метрів різу.

Для вирізання еліпсів в паспарту можна використовувати "Logan 201". Лінійка для різання еліпсів "Logan 201" являє собою патентований трёхшаговий механізм, портативний, легкий у використанні і недорогий. Ріже відмінні вікна без під'єднання до якого-небудь іншого обладнання. Ріже один, два і навіть три листа паспарту. Перемикається з режиму вирізання овалу в коло простим поворотом рукоятки. Вирізає овали від 82 х 120 мм (3-1 / 4 "x 4-3 / 4") до 510 x 580 мм (20 "x 23") і кола від 115 мм до 510 мм (4-1 / 2 "до 20 ") діаметром. Максимальна різниця між висотою і шириною овалу 75 мм (3 ").

У Москві в великих багетних фірмах можна купити будь-який багетну обладнання - від аматорського до професійного. Лінійка пристроїв так званого любительського «хобі» дозволяє створювати багетні рамки своїми руками, домагаючись при цьому професійного рівня виконання. Московські багетні фірми такі, як НеоАрт, Ліон, Відек пропонують різні інструменти, пристосування і верстати, за допомогою яких можна самостійно розрізати багет, зібрати рамку з заготовок, закріпити фотографію, вишивку або інше зображення в рамі, а також вирізати паспарту.

При оформленні фотографій для портфоліо з використанням техніки паспарту не обов'язково використовувати кольоровий картон. Гарне паспарту можна зробити з дизайнерського паперу.

дизайнерські картони

дизайнерські картони здатні підкреслити ексклюзивний статус вироби. Елітні картони настільки яскраві, що нерідко дизайн лише допомагає розкрити, підкреслити красу і оригінальність того чи іншого матеріалу. Такі картони доцільно застосовувати для упаковки дорогих товарів - розкішна упаковка додасть їм додатковий блиск.

Асортимент дизайнерських картонів справді величезний і постійно поповнюється новими сортами. Одні колекції виділяються своєю колірною гамою, інші - незвичайною поверхнею паперу: тисненням, фактурою або імітацією тканини або шкіри. Одні складаються з блискучих металізованих паперів, а в інших зібрані папери з перламутровим мерехтінням. Класифікувати всі різновиди дизайнерських картонів досить складно, оскільки в асортименті кожного виробника елітних картонов і паперів неодмінно знайдеться унікальний сорт. Такі картони найчастіше входять в колекції дизайнерських паперів високої щільності. Однак є і колекції, повністю складаються з дизайнерських картонів.

Дизайнерський папір

На відміну від звичайної, дизайнерський папір має особливу текстуру, а також різні покриття для додання нестандартних візуальних і тактильних відчуттів. Існують різні види дизайнерських паперів, що відрізняються по своїй фактурі, щільності і колірній гамі. Лінійка квітів при цьому тягнеться від благородних відтінків світло-блакитного і білого, до металізованих і перламутрових тонів.

Якщо традиційна папір є всього-на-всього носієм текстової або образотворчої інформації, то дизайнерська сама по собі якщо не витвір мистецтва, то, по крайней мере - об'єкт милування і захоплення. Для дизайнерського паперу важливі не стільки технічні характеристики, скільки візульних і тактильні відчуття. Дизайнерський папір асоціюється з добротністю, історією, престижем, успіхом і іншими подібними категоріями. Існує величезна різноманітність сортів і видів дизайнерського паперу: кольоровою і білою, текстурованою і гладкою. При цьому кожен сорт покликаний створювати певний настрій або відчуття. Папери можуть містити домішки і вкраплення, бути профарбованих в масі, мати природну або спеціально оброблену текстуровану поверхню.

Як правило, «нестандартний» тип паперу використовується для додання ексклюзивності і знаходить застосування, перш за все, для друку рекламно-представницької продукції - візиток, листівок та конвертів, а також фірмових бланків і календарів.

Дизайнерський папір в рекламній поліграфії

Дизайнерський папір є однією з найбільш часто використовуваних типів паперу в рекламній поліграфії. Найбільш часто дизайнерський папір використовують при наданні таких послуг:

У поліграфії можуть використовуватися кілька сортів дизайнерського паперу. Вона відрізняється за кольором, щільності, текстурі, наявності вкраплень. Дизайнерський папір може мати будь-які поєднання кольорів, а сучасне поліграфічне обладнання дозволяє віддрукувати на ній практично будь-який малюнок.

Колекції дизайнерських паперів

Щоб слідувати сучасним модним течіям були змінені деякі з відтінків колекції Splendorlux Color.

Колір Navy (темно-синій) тепер набагато більш насичений, ніж раніше. Nero також придбав більш компактний і глибокий відтінок чорного, так само, як і Versus Black. Крім того в колекції Splendorlux Color з'явилися нові цікаві кольори: Nero Matt (матовий чорний), Verde Acido (кислотно-зелений) і Arancio (помаранчевий).

У колекції Splendorlux Metal - також поновлення: по-перше, покращився металевий блиск і змінився відтінок паперу Oro (золото), по-друге, додалася папір кольору міді - Rame. Крім того колекція поповнилася папером з дзеркальним покриттям Mirror, яке ідеально підходить для втілення найнеймовірніших і модних ідей.

Додаткові відтінки з'явилися і в колекції Splendorlux Pearl - Orange (помаранчевий), Purple (фіолетовий), Bordeaux (бордовий) і Lime (лимонно-жовтий).

Крім колірних змін, колекція Splendorlux поповнилася також і оригінальними тисненнями, що підсилюють колірні характеристики паперів.

Два нових тиснення мають схожість зі шкірою рептилій: Armadillo (велике тиснення, що нагадує шкіру броненосця) і Lizard (тиснення з більш дрібними осередками, схоже на шкіру ящірки). Вони представлені в білому (Premium) і чорному (Nero) виконанні, в той час як вже знайомі тиснення Intreccio (плетені мережу) і Onda (хвиля) застосовуються на папері квітів Argento (срібло) і Nero (чорний). Тиснення Laser (лазер) виконується на папері Argento (срібло), Nero (чорний), Rame (мідь), Oro (золото) і Purple (фіолетовий). Особливо хочеться відзначити незвичайне тиснення Lime, що нагадує шкірку цитрусових. Воно виконується на папері кольори Orange і перетворює її поверхню в справжню апельсинову шкірку!

Завдяки чудовому глянцю і багатому вибору відтінків і тиснень, дизайнерські папери колекції Splendorlux ідеально підходять для елегантних оформлювальних рішень.

Латексна дизайнерський папір TOUCHE COVER

Завдяки двосторонній напиленню латексу папір має матову фактуру, виглядає одночасно і стримано елегантно, і розкішно, а шовковиста, злегка прохолодна поверхню на дотик нагадує пелюстка троянди. При цьому латексна папір стійка до стирання і бруду. Щільність 301 г / м. Іеальна для виробів, що вимагають поєднання тактильного задоволення і міцності. Рекомендована для офсетного і шовкотрафаретного друку, а також для лакування, блинтового тиснення і тиснення фольгою.

Палітра кольорів дизайнерського паперу

  • натуральний білий
  • Слонова кістка
  • Холодний блакитний матовий
  • Синьо-зелений матовий
  • бордовий матовий
  • чорний матовий
  • помаранчевий матовий
  • червоний матовий
  • синій матовий
  • коричневий матовий

Як самому зробити паспарту

Як вирізати овальне вікно в паспарту

Можливість вирізати отвори в паспарту овальної або округлої форми забезпечить придбання недорогого пристрою "Fletcher Mat-Mate" з аматорської лінійки пристроїв.

Пластикова основа овальної форми фіксується на паспарту за допомогою невеликих шипів в центрі майбутнього отвору. Конструкція основи така, що здійснюючи ручні регулювання можна домогтися потрібного контуру отвору круглої або овальної форми. Поворотна ріжуча головка посаджена на важіль і фіксується гвинтом. За допомогою цього пристрою можна вирізати в паспарту вікна необхідних розмірів:
овальної форми - розміри від 114 мм до 610 мм.,
круглої форми - діаметр від 114 мм до 534 мм.

Як самому недорого зробити паспарту з тканини

Виробники кольорових картонів пропонують різні види декоративних обробок, в тому числі із тканини і флоки «під оксамит». Однак їм часто не вистачає справжньої бархатистости, глибини і гри кольору, властиві справжньої тканини. Для виготовлення паспарту добре підходять недорогі китайські або корейські тканини, які мають досить широку палітру глибоких квітів.

Матеріали з ворсистою поверхнею можуть мати напрямок ворсу. Ворсисті і атласні тканини, включаючи оксамит, парчу, атлас вимагають розкладки з урахуванням напрямку ворсу. При укладанні тканини необхідно враховувати не тільки напрямок ворсу, але так само джерела і напрям світла в приміщенні. Колір оксамиту буде глибше і цікавіше, якщо проводити розкрій проти напрямку ворсу. Залежно від напрямку ворсу змінюється ефект гри світла. Найкращий ефект виходить при піднятому вгору ворсі. Напрямок ворсу можна встановити, погладивши по поверхні тканини в поздовжньому напрямку кінчиками пальців руки. При цьому виникають різні відчуття - гладиш "по ворсу" або "проти ворсу". За ворсу рука буде ковзати, проти ворсу - пальці почнуть відчувати шорсткість. Ви відчуєте напрям ворсу: якщо ворсинки лягають без опору в тому напрямку, в якому Ви проводите рукою, то цей напрям «по ворсу», ворсинки пручаються - це напрям «проти ворсу». На оксамиті будкет видно чіткий слід від руху руки проти ворсу.

Тканина добре поєднується з живописом, надаючи оформлюваної речі дорогою, розкішний вигляд. Для цієї мети, за основу береться різної товщини пенокартон, в якому вирізається вікно, точно під розмір оформлюваної картини або вишивки. Оксамит наклеюється на пенокартон за допомогою двостороннього скотча, злегка «в натяг». Якщо оформляється живописна робота, то вікно точно відповідає зовнішньому розміром внутрішньої рамки. Якщо ж паспарту створюється для вишивки, то внутрішня частина пенокартона знадобиться для натягу вишивки.

Послуги багетних майстерень

Великий вибір багета і паспарту, якісні матеріали для оформлення робіт, сучасні технології виготовлення багетних рамок, творчий підхід до оформлення, властивий нашим співробітникам, невеликі терміни виконання замовлень - головні характеристики нашої багетній майстерні. У Москві багато замечательнх багетних майстерень і наша майстерня займає гідне місце серед кращих з них.

Деякі багетні майстерні пропонують повний сервіс - від виїзду співробітників на будинок або в офіс для замірів і доставки готового замовлення до монтажу оформленої картини на стіні.

Види робіт багетних майстерень:

Підвісні системи для картин

Для підвіски картин можна використовувати перлоновую волосінь, яка кріпиться на рейку з металевого профілю. У разі необхідності можна просто пересунути картину в потрібне місце. Найголовніше, що свердлити дірки в стіні доведеться тільки один раз - при монтажі підвісної системи для картин.

Найголовніше, що свердлити дірки в стіні доведеться тільки один раз - при монтажі підвісної системи для картин

дівчина

Що таке паспарту Що таке паспарту і де його застосовують?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: