04.03.2013, Автор: Rukodelkin
Переглядаючи каталоги з шикарним постільною білизною, я раптом подумала, а чому б не зробити таке самостійно. Адже, в наш час, рукоділля, має настільки великий арсенал матеріалів і технік, що створити можна практично все. «Цінність речі визначається задоволенням, яке вона може доставити» Річард Олдингтон. Саме ця цитата, як не можна краще охарактеризує да ний майстер-клас.
Зараз, знову в моді постільна білизна з натуральних, якісних тканин, з повною або частковою вишивкою. Коштує таке задоволення досить дорого, іноді ціни просто доходять до «абсурду».
Але ж немає нічого надприродного, в тому, щоб пошити три конверти (2 навалювання і підодіяльник) і ще один прямокутник застрочити по краях (простирадло). Виходячи з цих міркувань, не буду крок за кроком розписувати цей процес. Набагато складніше зробити вишивку, яка підходить для білизни.
Отже, для прикраси постільної білизни ідеально підійде тільки вишивка гладдю. По-перше - така вишивка буде виглядати краще, по-друге - цей вид вишивки, має більшу зносостійкість, ну і по-третє - можна робити як об'ємні, так і плоскі візерунки.
Нам знадобляться:
- п'яльця,
- голки з довгастим вушком,
- підходяща для тканини нитку (краще використовувати шовкові або капронові),
- термопереводной олівець і калька (для перекладу малюнка).
У вишивки гладдю, теж багато методів і способів вишивки. Для вишивання саме постільної білизни оптимальний варіант - двостороння гладь. Це найпростіший вид, який відмінно виглядає і прекрасно «експлуатується».
Принцип вишивки двосторонньої гладдю дуже простий. Якщо ви, наприклад, вишиваєте листочок, то дві його половинки повинні вишивати окремо, а стежки обох сторін зустрічатися в центрі, якщо «пограти» з нахилами, то виходить дуже реалістично.
Простота цієї техніки в тому, що все зводитися до того, щоб всі окремі фрагменти, повністю покрити, низькорозташованими один до одного стежками, що в результаті утворює загальний малюнок.
Таке рукоділля, не складно навіть для новачків, а скільки задоволення приносить як процес, так і користування такими «чудесами».
Для вишивки гладдю, постільної білизни можна підібрати легкі, що не нав'язливі квіткові мотиви або ж навпаки, вишити цілі гілки сакури, головне пам'ятайте, що ви підбираєте не для серветочки, а для речі, яка буде мати практичне застосування.
Для того щоб «продовжити життя» вишивці, є кілька нескладних хитрощів, дотримуючись яких, ваші правнуки, теж зможуть її оцінити: - перші пару раз, періть в злегка підсоленій воді (щоб нитка не линяла); - щоб вишивка блищала, в воду можна додати оцет (1 ч.л. на 1 л води); - не терти вишивку ні руками, ні щітками; - під час прасування, місце вишивки має залишатися вологим, а праска на мінімальній позначці (так тканину навколо ній не буде стягнутої).
Повірте, все від початку до кінця, не займе занадто багато часу, вам не доведеться «ламати голову», а як же це робиться, тут все просто, варто лише почати! Є правда дуже важливий момент - починати потрібно з задоволенням і ентузіазмом і це найважливіший аспект, в цій справі!
Ольга Олефіренко