Статьи

розмітка канви

Навколо такої теми, як розмітка канви, завжди виникає багато суперечок, і, рано чи пізно, кожна вишивальниця задається питанням - чи потрібно розмічати тканину взагалі, і якщо так - то які є способи

Навколо такої теми, як розмітка канви, завжди виникає багато суперечок, і, рано чи пізно, кожна вишивальниця задається питанням - чи потрібно розмічати тканину взагалі, і якщо так - то які є способи. Ось з цим питаннями і будемо розбиратися.

Навіщо треба розмічати канву? Щоб не збитися з рахунку при вишивці. Так, сучасні технології подарували нам таку тканину як Aida, де вже чітко видно кожну клітинку під вишивку хрестом. Але, по-перше, ми не завжди вишиваємо на такий тканини, часто і на тканини рівномірного плетіння - де очі втомлюються від дрібних ниточок і дірочок і рука легко може помилитися, а, по-друге, бувають і такі великі вишивки, що без додаткового рахунки не обійтися. Наприклад, якщо робота 200х200 хрестиків, дуже зручно додатково розмітити тканину на клітини по 10х10 хрестиків - так само, як найчастіше промальовані схеми, з додатковою розміткою більш жирними лініями через кожні 10 клітин.
Маленькі вишивки досвідчені вишивальниці рідко роблять з допоміжною розміткою тканини, але новачкам рекомендую почати вишивати з нею.
З необхідністю розібралися. Тепер поговоримо про способи.

розмітка нитками

Цей спосіб розмітки, напевно, найнадійніший: нікуди не пропадає до кінця роботи та й на зовнішній вигляд готової роботи ніяк не впливає. Мінусами як на мене є тривалість нанесення (як правило наносять розмітку швом "вперед-голка"), а також попадання голкою під час вишивки в волокна нитки розмітки, а це ускладнює процес її видалення в кінці работи.Одін із способів, щоб цього уникнути - видаляти розмітку в міру просування в роботі. Або використовувати не звичайну х / б нитка контрастного кольору, а Мононитка.

Одна з найпопулярніших марок - це Wellcraft (Голландія) Одна з найпопулярніших марок - це "Wellcraft" (Голландія). У бобінках по 100м. Буває різних кольорів, але частіше за все зустрічається чорна або біла

Волосінь. Мається на увазі звичайна рибальська волосінь. Її легко купити в рибальських магазинах. Буває практично всіх кольорів, але частіше за все зустрічається чорна, біла і флюоресцентних відтінків: жовта і зелена. Її мінус, що вона досить жорстка в роботі. На ній практично неможливо зав'язати вузлики. Але вона легко видаляється за рахунок своїх ковзають властивостей.

А ще можна використовувати водорозчинні нитки - їх плюс в тому що після вишивки не треба виймати нитки з-під стібків, вони просто зникнуть після прання, або після обробки парою, але мінус - це ціна оскільки задоволення не з дешевих А ще можна використовувати водорозчинні нитки - їх плюс в тому що після вишивки не треба виймати нитки з-під стібків, вони просто зникнуть після прання, або після обробки парою, але мінус - це ціна оскільки задоволення не з дешевих.

Крім ниток сучасні умільці мають можливість користуватися маркерами. Є два основних типи тимчасових маркерів: зникаючий і змивається.

Зникаючі: Це маркери, які після нанесення зникають протягом декількох годин Зникаючі: Це маркери, які після нанесення зникають протягом декількох годин. Період зникнення обов'язково вказується в інструкції. Як правило - це період від 12 годин до двох діб. Такі маркери не зручні для так званих «довгобудів» - вишивок, на які йдуть тижні, місяці, і навіть роки. Але дуже зручні для невеликих вишивок - біскорню, закладок та інших дрібниць.

Водорозчинні: Це маркери, які видаляються після нанесення холодною водою. Зручність, при роботі з ними - наноситься розмітка швидко. Видаляється теж швидко. Тримається на тканини і тиждень, і місяць, і рік. Однак, у маркерів теж є термін придатності. Тому надовго залишати розмітку все-таки не варто. Є ризик, що теги не відійде.

Крім того є Маркери для темної канви - особливість таких маркерів, що вони не відразу видно на канві. Розмітка стає видно тільки після висихання.

Ще для розмітки можна використовувати предмети якими користувалися ще наші бабусі: крейда або змилок - їх безсумнівний плюс - ніколи не залишають слідів. Але і мінус - вони дуже швидко стираються.

Крім перерахованих вище спосіб розмітки можна використовувати вже готову У канві з нанесеною розміткою Крім перерахованих вище спосіб розмітки можна використовувати вже готову У канві з нанесеною розміткою. Така канва є в продажу, наприклад, у DMC. Її зручність незаперечно: розмітка вже нанесена і протестована. Вона безсумнівно зійде при пранні вишивки в рекомендованих 40 градусах. Досить 5-10 хвилин. Мінус - обмежена кількість кольорів: тільки білий і екрю.

Також для полегшення трудомісткого процесу розмітки можна використовувати спеціальні наклейки для розмітки канви Також для полегшення трудомісткого процесу розмітки можна використовувати спеціальні наклейки для розмітки канви.

Абсолютно точно не потрібно розмічати канву простими олівцями, фломастерами або ручками. З досвіду багатьох вишивальниць практично 100% такої розмітки НЕ відпирається, і робота втрачає свій вигляд.

Трапляється, що розмітка маркерами все-таки залишається на тканині. На жаль, немає єдиної думки, як її правильно виводити. Для цих цілей використовуються і засоби для миття посуду, і відбілювачі, і шампуні, і навіть спирт. Однак результат завжди залишається непередбачуваний! Тому я ще раз нагадую: уважно читайте інструкцію і обов'язково до початку роботи перевіряйте, зійде ваша розмітка з тканини чи ні. Удачі вам! Легких хрестиків!

Навіщо треба розмічати канву?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: