Статьи

Що потрібно і може знадобитися для вишивки крестом- ProKrestik.ru

    Головна » чтиво » статті »Це знадобиться для вишивання хрестом

    Вишивка хрестом - чудове заняття. Вона допомагає втілити в реальність ваш творчий потенціал і народити глибоке почуття задоволення. З її допомогою ви можете створити чудові роботи, які прикрасять ваше житло і одяг, а може бути, стануть джерелом отримання доходів.

    Ще один спонукальний мотив зайнятися вишивкою - відволіктися від сумних думок, знайти душевний спокій, яке завжди приносить осмислена, тим більше, художня робота. А вишивка хрестом, навіть якщо ви використовуєте готовий малюнок, - це завжди можливість привнести щось своє, збагатити початковий шаблон новими відтінками колірної гами. Але щоб все це відбулося, треба буде пройти підготовчий період, коли треба заготовити все необхідне для вашого захоплення.

    Тканина

    Вишивати хрестом можна на тканини багатьох видів Вишивати хрестом можна на тканини багатьох видів. Підійде бавовняне полотно, бязь, льон. Це може бути також легкий шовк або більш щільні матеріали типу вовни або сукна. Вимога до майбутньої основі єдине: кількість поздовжніх і поперечних ниток повинно бути однаковим на площі одного розміру, що забезпечить сувору геометричність малюнка. Прийнято прирівнювати щільність вишивки з розміром в дюймах, що відповідає в звичній для нас метричній системі 2,5 сантиметра.

    Повторимося, що вишивати можна на будь-якій тканині, проте навіть при ретельному виконанні стібків на поверхні роботи може бути видна основа. Якщо вона має грубу структуру або контрастна за кольором тональності вишивки, це може зіпсувати все враження. Недарма багато століть назад вправні італійські вишивальниці мали справу в основному з найтоншими шовковими тканинами. Однак, щоб наростити високий рівень майстерності, доведеться докласти багато зусиль, і, відповідно, витратити багато часу. Щоб полегшити такий процес, створені спеціальні тканини з так званої лічильної основою. Це так звана канва, що складається з перпендикулярно переплетених ниток з невеликими проміжками. Вона бавовняна і досить міцна, що дозволяє легко видаляти її нитки після завершення вишивки ( 3 способу зберегти краю канви ). канва ( рекомендації по використанню канви ) Грає роль своєрідного трафарету, що дозволяє слідувати горизонтально-вертикальної розгортці і дотримуватися обраного малюнка. Однак посилився в останні роки інтерес до вишивки хрестом змусив сучасних виробників створити нові пристосування, що полегшують процес. Одним з таких новаторів стала фірма «Aida», що спеціалізується на випуску тканин з отворами, які дозволяють слідувати конфігурації вишивати силуету. Тканини йдуть під номерами від 7 до 18, що відповідає кількості клітинок на 1 дюйм. Така розмітка дозволяє вибрати техніку від великого до дрібного хреста, що може бути застосовано для вишивок різного призначення.

    Однак вишивка хрестом передбачає виконання в особливих випадках і дрібних стібків, що неможливо застосувати до тканини «Aida». Для вирішення завдань такого плану використовуються лляні тканини, що дозволяють захоплювати в роботу всього 2 нитки основи.

    На виробах великої площі часто використовують не суцільну вишивку, а фрагментарну. Наприклад, на скатертині можуть бути покриті малюнком лише крайові поверхні або центр. Зрозуміло, що вибирати тканину основи тоді доведеться особливо ретельно. Взагалі ж, саме призначення готового виробу змушує орієнтуватися в перевазі того чи іншого матеріал. Наприклад, якщо це постільна білизна або серветки, підійдуть стійкі до багаторазового прання тканини. А якщо планується вишити настінне панно, за основу можна взяти матеріал з шовковистою поверхнею відповідного тону.

    Для визначення кількості необхідної тканини ( калькулятор канви ), Можна використовувати розрахунок: до площі основного малюнка додати з усіх боків по 10 сантиметрів. Тут Ви можете вигідно замовити

    нитки

    Зрозуміло, що кінцевий результат роботи буде залежати не тільки від обраної тканини, але і від якості ниток. В принципі, вишивати можна будь-якими нитками: котушковими, бобіни, бавовняними, шовковими, вовняними, синтетичними і навіть металізованими. Але здавна прийнята технологія вишивки хрестом за краще використання кольорових Зрозуміло, що кінцевий результат роботи буде залежати не тільки від обраної тканини, але і від якості ниток бавовняних ниток муліне. Вітчизняна промисловість випускає їх розрізнено і в наборах, де підібрані спектри за інтенсивністю забарвлення в самих різних тональностях.

    Професійні вишивальниці часто вдаються до використання ниток зарубіжного виробництва. Затребувані нитки марок DMC (Франція), Madeira (Німеччина) і Anchor (Англія). муліне ( таблиця переведення ниток муліне ) Мають типову упаковку, що складається з 14 пасм, кожна з яких містить 6 ниток. Вишивати хрестом можна товщиною в 1 нитку або кілька, що залежить від задуму. Ніжніший малюнок вийде при вишивці з мінімальною кількістю ниток. Відповідно, основою для вишивки в 3-5 ниток повинна бути більш щільна і тверда тканина. Нитки можна зберігати в мотках, краще для цього пристосувати об'ємні картонні заготовки, де в підготовчий період можна сформувати кольору за відтінками. Довжина нитки, використовуваної для вишивки, не повинна перевищувати 50 сантиметрів, щоб уникнути скручування.

    Якщо ви не впевнені в якості ниток, перед & nbsp початком роботи необхідно прополоскати їх у гарячій воді, а потім віджати в білій тканині. Якщо виявиться линька, доведеться кілька разів повторити процедуру аж до повного зникнення фарбування промокає тканини. Такий захід вбереже вашу трудомістку роботу від псування по її завершенні. Коли вишивка закінчена і робота готова, необхідно акуратно прополоскати її в гарячій воді з додаванням оцту ( підготовка канви з вишивкою до обробки ). Це додасть фарб завершений колір і буде сприяти довголіттю вишивки.

    голки

    У вишивці хрестом прийнято використовувати короткі голки, що мають широке вушко і закруглений кінець У вишивці хрестом прийнято використовувати короткі голки, що мають широке вушко і закруглений кінець. З їх допомогою можна легко одягати багатошарові нитки, а широкою основою попередньо проколювати отвори в тканині в потрібному місці. Найбільш зручно використовувати гобеленові голки довжиною 3 сантиметри. Їхні номери (від 22 до 28) підбирають з урахуванням кількості використовуваних складань нитки (від 1 до 4), а також числа переплетень на 1 дюйм (від 11 до 18). Однак категоричних рекомендацій не існує, і кожна майстриня використовує розмір голок на свій розсуд. Існують навіть для вишивання голки з вушком посередині, але щоб користуватися ними, треба мати хороший навик.

    Особливої ​​уваги потребує техніка зберігання голок, так як вони травмонебезпечні. Випускається безліч видів ємностей для зберігання рукоділля, для голок існують спеціальні магнітні контейнери, яке особливо зручні. Щоб прискорити і полегшити процес вишивання, вдаються до використання декількох голок. Для цього в них заздалегідь вдягають нитки потрібного кольору. Майстрині високого класу можуть використовувати одночасно до 15 голок з потрібними засобами відтінків нитками. Але якщо ви новачок, спробуйте для початку 3 - 4 голки.

    П'яльці, рами

    Якість готового виробу багато в чому залежить від пристосувань, за допомогою яких воно Якість готового виробу багато в чому залежить від пристосувань, за допомогою яких воно   виготовлялося виготовлялося. тільки виключно досвідчені вишивальниці здатні працювати, тримаючи тканину в руках. Такий прийом вимагає подвійного контролю: за якістю стібків і рівномірністю натягнення тканини. Але хто освоїв цей метод, вважають його кращим, тому що він створює особливий момент камерності та художньої виразності. Однак недоліком такого методу доводиться визнати те, що не вдається бачити весь малюнок відразу.

    Широко поширене використання п'яльці. Вони являють собою круглу або квадратну рамку, що складається з накладаються один на одного частин. Притискної гвинт дозволяє при приміщенні всередину тканини, затискати і розтягувати її, створюючи зручний екран для роботи. П'яльці можуть бути забезпечені підставкою, - настільної або підлогової, що створює ще більшу зручність, ніж при вишивці з ручними п'яльцями. Сьогодні торгівля пропонує пяльци квадратної, круглої і овальної форми, які є після завершення вишивки її природної рамкою. При всіх перевагах пяльци мають той недолік, що в місці затиску вони заминають тканину, порушуючи гармонійність малюнка. Доводиться після кожного сеансу рукоділля звільняти і розправляти матеріал.

    Принципово відрізняються від п'яльці рами. Вони складаються з двох паралельних дерев'яних валиків, обтягнутих матерією і утримуваних поперечним кріпленням. Основа вишивки наколюється шпильками або пришивається. Виходить, що ширина роботи регламентована, а довжина може бути довільною. Рами зручні ще й тому, що їх можна зберігати в зібраному вигляді.

    Ножиці і підручні засоби

    Ножиці - той інструмент, який обов'язково потрібно в процесі вишивання Ножиці - той інструмент, який обов'язково потрібно в процесі вишивання. Доцільно мати 2 пари: більшого і меншого розміру. За допомогою одних можна кроїти тканину. Маленькими ножицями ви будете відрізати нитки. Вони повинні бути особливо зручними, а тому досить мініатюрними, з довжиною ріжучих поверхонь не більше 10 сантиметрів.

    Щоб вони залишалися гострими, слід використовувати їх тільки за прямим призначенням - під час вишивки. Крім того, до складу обов'язкового інвентарю входять сантиметр, наперсток, распариватель. Збільшувальна лупа дозволить добре розглянути найдрібніші деталі на лічильної схемою. Наявність магнітної дошки створить додаткову зручність для розміщення трафарету.

    Отже, робоче місце готове, нитки обрані, малюнок визначений ( підготовка до вишивки ). Перший стібок - і розпочато ваш шлях до майстерності. Вишивання зажадає багато терпіння і посидючості. Але нагородою буде стан творчого пошуку і натхнення. А якщо ви спробуєте довести справу до кінця, то і прекрасна робота, в якій відбилася ваша індивідуальність.

    Інші статті:

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: