Статьи

Вишиті обереги - Обряди і традиції - Статті - Аура Будинки

  1. Вишиті обереги За часів язичництва наші пращури вшановували сили Природи і поклонялися їм. Побачити...

Вишиті обереги

За часів язичництва наші пращури вшановували сили Природи і поклонялися їм. Побачити обережну символіку можна було всюди - на дитячій колисці, побутових предметах, одязі. Велике значення в ролі оберегів мала вишита символіка.

Для нас сьогодні старовинна російська вишивка - це просто малюнок, а виявляється, кожен з них має певне змістове навантаження, яка повинна була виконувати захист в найважливіших життєвих умовах.

Народна вишивка була не тільки прикрасою одягу, її можна було побачити на постільній білизні, рушниках, скатертинах, серветках. Дуже важливе значення мав колір візерунка, сам його малюнок, його розташування. Одяг прикрашала вишивка по колу - вона розміщувалася по подолу, коміра, рукавів та поясу. І спрямована вона була на захист людини від пристріту і псування.

Закони обережний вишивки

Для виконання вишивки-оберега встановлені були певні правила навіть на початковому етапі.

  • Для себе оберіг НЕ вишивався, не мав сили.
  • Вишивка повинна виключати наявність вузлів із зворотного боку.
  • Вишивається оберіг за велінням серця, від душі, але ніяк не на прохання.
  • Найпотужніші обереги - це ті, які зроблені кровними родичами, або - одним з подружжя, якщо у них гармонійний союз.
  • Велике значення має вибір матеріалу.

З приводу матеріалу можна сказати, що вишивка, виконана бавовняними нитками, підходить для захисту від псування і пристріту. Шовкові нитки допомагають в обереге, пов'язаному з кар'єрним ростом, а шерстю вишивалися особливі обереги - для тих, кому потрібна термінова допомога. Вона допомагає, якщо вже є енергетичний пробій у вашій оболонці, тобто, порушена енергетика людини. Вишивка вовною виконується в певних місцях на одязі: область шиї, серця, район сонячного сплетення, низ живота - там, де знаходяться основні чакри на тілі людини. Такими нитками, як шерсть, вишивається далеко не кожен малюнок, це може бути тварина (силует), до якого вас тягне або сонце, тільки не птахи або зірки.

Лляні нитки особливі, вони застосовуються при виконанні обережний вишивки символічних візерунків давнього походження - це птахи, дерева, зірки і сонце.

Зверніть увагу, що вишивається оберіг в різні дні для кожної людини. Для маленьких діток підходить перша фаза місяця, дорослим - на наступних двох фазах, дивлячись для чого призначений оберіг . Якщо для зростання чогось (багатства, примноження сім'ї, міцності чоловічої сили), то працювати потрібно на 10 - 14 день молодого місяця, а на зменшення (захворювання якогось), тоді тільки на 20-й день місяця. Це не означає, що всю роботи потрібно виконувати в ці дні, можна відшити хоча б 10-15 хрестиків, а решта продовжити в будь-який вільний час.

Щоб оберіг добре «працював», необхідний тісний контакт його з господарем. І ще - оберіг не допомагає піти від якоїсь проблеми, він допомагає досягти ЦІЛІ.

Не менш важлива символіка кольору на захисній вишивці. Всі кольори пов'язані з кожною з семи чакр людини. Кольорове поєднання повинно відповідати тій частині тіла, яку їй належить захищати.

  • Білий колір показує чистоту помислів, в той же час це колір трауру.
  • Червоний - символ сонця, крові і вогню.
  • Зелений - це саме життя, рослини.
  • Чорний, часто зустрічається, символ землі.
  • Золотий - це тільки сонце.
  • Синій означає колір неба і води.
  • Фіолетовий практично не зустрічається в російській вишивці.

Своє розуміння стародавня людина про навколишній світ висловлював певними знаками, так земля позначалася прямою лінією, хвиляста означала воду, якщо вона була горизонтальна, якщо вертикально - дощ. Сонце і вогонь вишивалися хрестом. З поєднань всіх цих елементів виходив орнамент.

Сонце, завжди, як улюблений образ, було найважливішим з знаків в оздобленні будинку селянина на Русі. Символ сонця можна побачити в різних видах вишитих оберегів.

Селянин все своє життя з'єднував з землею, так як вона його годувала. Він ототожнював її з жінкою, як продовжувачкою роду. Жіноча фігура часто зустрічається в вишитих рушниках, сорочках, її пов'язують з родючістю. Не останнє місце займають зображення птахів, хвости яких усіяні розсипом зірок, їх супроводжують знаки світла - кола з хрестами, ромби.

Наші давні предки вірили, що прикрашати слід вишивкою ті частини одягу, через які можуть пробратися злі сили. Виконувалася вишивка практично нитками червоних відтінків, цей колір був один з основних і мав особливе значення.


Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: