Статьи

Вишивання. З чого почати?

Вишивання - це дуже гарний і цікавий вид рукоділля. З маленьких хрестиків складаються чудові картини. Це дрібна і копітка робота, але воно приносить задоволення. Вишиті картини виглядають затишними, так як вони зроблені руками і отримали від майстрині всю теплоту і позитивні емоції.

Так з чого ж почати новачкові? Раніше треба оцінити свої сили і, природно, для початку не братися за складні речі. Потрібно запастися матеріалами для вишивання і інструментами, необхідними в роботі. І головне правило: не робіть на виворітного стороні вузлики, закріплюючи там нитки, краще кінчики ниток провести під 3-4-ма вишитими стібками.

Тканина для вишивання

Тканина для вишивання

Перша важлива річ для вишивання - це тканина. Існує безліч різновидів основ для вишивання, що підходять як для новачка, так і для досвідченої майстрині. Найчастіше використовується в роботі канва. Сама популярна - це Аїда, вона буває різного розміру. Наприклад, новачкові підійде Аїда 14, вона містить 55 клітин на 10 см. Там набратися досвіду, варто пробувати вишивати на канві Аїда 16 і 18, вони більш дрібні, тому хрестик виходить маленький, як намистинка, і картина здається намальованою. Відтінки канви існують найрізноманітніші, так само існує канва з люрексом, розлученнями, принтом або з перловим блиском. Для вишивання дрібних аксесуарів підійде пластикова канва, на ній, наприклад, можна вишити ялинкові іграшки.

Для вишивання дрібних аксесуарів підійде пластикова канва, на ній, наприклад, можна вишити ялинкові іграшки

Дуже підходять для картин, з незашітим фоном, серветок, скатертин льон або бавовна. Але, щоб з цими видами тканин працювати, потрібен певний досвід, зате картини на лляних та бавовняних тканинах виглядають гармонійніше і ніжніше. Як і канва, ці тканини мають свої розміри і різновиди. Є чисто лляні і бавовняні тканини, а є і такі, які містять в собі штучний шовк. До бавовняним відносяться Lugana 25, Linda 27, Evenweave 27, рівні канві Аїда 14, а більш дрібні, за розміром схожі з Аїдою 16 - це Murano 32. Льон Belfast випускається з різноманітним плетінням ниток, від 25 ниток на дюйм і до 40, кольору найрізноманітніші.

Інструменти для вишивання

Щоб тканина була добре натягнутою під час роботи, для вишивання можна використовувати п'яльці різних розмірів. Є так само рамка для вишивання, на ній тканину краще натягується, але вона і важче. Для великих картин можна використовувати верстати для вишивання. Вони складаються з рами, яка встановлена ​​на підставку, в результаті раму в руках не треба тримати, це дуже зручно.

Найкраще для підрізання ниток, а так само для того, щоб відшмагати помилки, допущені при вишиванні, підходять ножиці-цапелькі. Вони невеликі, мають вузькі і гострі полотна.

Голки слід мати найрізноманітніші. Для вишивання хрестом підійдуть тупоносі голки з широким вушком з розмірами 24, 26, 28, якими можна вишивати, відповідно, на канві 14, 16 і 18 розмірів. Голка з гострим кінчиком так само потрібна, з її допомогою відмінно виходять французькі вузлики, викладная нитку і Кордінг, тим більше, для двох останніх технік відразу задіяні дві голки. Голки для бісеру дуже потрібні, вони самі по собі тонкі й довгі, вушко у них маленьке. З їх допомогою можна пришити будь-яку намистинку або зразу.

Мононитка - незамінна для вишивання з використанням бісеру. Вона прозора, нагадує волосінь. Нею відмінно можна користуватися, не залежно від кольору намистин.

Маркер або олівець для вишивання, змивається водою або зникаючий через кілька годин сам, дуже допоможе новачкові в вишиванні. З його допомогою можна просто розлінованих канву на квадрати, тим самим процес вишивання спроститься і пошук помилок теж.

Нитки для вишивання

Нитки для вишивання

Нитки для вишивання існують найрізноманітніші. Найбільш популярні для вишивання - це бавовняне муліне. У різних фірм, що випускають їх, різна колірна гамма, один від одного істотно відрізняється як кількістю кольором, так і відтінками. Ще широко використовуються для вишивки хрестом шовкові, металізовані нитки, рідше вовняні і лляні. Вовняні нитки створюють обсяг вишитій картині, але і палітра у них мізерна. Найпростішими в роботі є бавовняні ниточки, а от інші більш примхливі.

Різновиди швів.

Для вишивання картин хрестом, крім рахункового хреста, використовуються полукрест, 3/4 і 1/4 хреста, шов «назад голку», «викладная нитка», французькі вузлики, Кордінг.

Хрест виконується просто: спочатку кладуть зліва направо нижні стібки, потім справа наліво верхні. У підсумку з вивороту виходять вертикальні подвійні стежки.

3/4 і 1/4 хреста краще виконувати на тканинах, що мають рівномірний плетіння ниток, таких як бавовна і льон.

Напівхрест виконується так: кладуть тільки перші стібки рахункового хреста.

«Викладная нитка» робиться за допомогою двох голок. Потрібно на лицьову сторону вивести нитку і протягнути в потрібному напрямку. Далі гострою голкою з маленьким вушком, в якій вставлена ​​того ж кольору нитку, слід дрібними стібками закріплювати нитку-основу. Закріплювати нитки треба з вивороту.

Кордінг робиться за принципом «викладной нитки, тільки закріплюється не просто нитка, а кілька ниточок, скручених в джгут.

Кордінг робиться за принципом «викладной нитки, тільки закріплюється не просто нитка, а кілька ниточок, скручених в джгут

Шов «назад голку» потрібен для обриси і прорісовиванія деталей у вишивці. Зазвичай, його роблять вже в самому кінці роботи. Його роблять справа наліво, голка входить на лицьовій стороні вже позаду нитки, тому з виворітного боку виходять довгі стежки, які нашаровуються один на одного.

Його роблять справа наліво, голка входить на лицьовій стороні вже позаду нитки, тому з виворітного боку виходять довгі стежки, які нашаровуються один на одного

Французький вузлик виконується двома руками: в одній нитка, в інший голка. Голка потрібна гостра, нитку слід взяти в два складання. Потрібно вивести нитку на лицьову сторону, відвести в сторону за допомогою другої руки і злегка натягнути, далі обернути її один раз навколо голки. Після цього треба потрапити в центр переплетення канви, туди, де повинен розташовуватися центр хрестика. Французький вузлик готовий!

Французький вузлик готовий

Так з чого ж почати новачкові?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: