Статьи

Вишивка канителлю.

Сьогодні тяганина досить часто використовують в рукоділлі Сьогодні тяганина досить часто використовують в рукоділлі. Вона відноситься до золотого шиття, який користувався великою популярністю на Русі ще до її хрещення, але свого розквіту це мистецтво досягло саме після цих подій. Велику поширеність тяганина отримала в 18-19 століттях, так як використовувалося при декоруванні форменого одягу. Нею розшивали ікони, ризи служителів церкви, наряди багатих і знатних панів. Що ж таке тяганина? Вона являє собою тонку металеву дріт, звиту в спіраль. У Середньовіччі для її виготовлення використовували благородні метали, такі як золото, срібло і мідь. Сучасна ж тяганина не містить в собі дорогоцінних матеріалів за винятком деяких видів, які прийнятні за вартістю і не окислюються з часом. Також більш різноманітною стала колірна гамма веремії, тому крім традиційних золотих і серябряних, зараз можна зустріти різні відтінки, в тому числі двоколірні.

вишивка канителлю на vishivaem.ru вважається однією з найпростіших технік церковної вишивки і дуже часто використовується при виготовленні брошок. Вона відноситься до об'ємної вишивки, так як металевий дріт чудово створює контур малюнка і добре тримає форму.Классіфіціровать цю вишивку можна на два типи: по тканині і по різним видам настилів.

  • Для її кріплення до матеріалу використовують три способи:
  • довга нитка, яку розрізають на невеликі частини, або тяганина маленьких розмірів нанизується на голку і пришивається подібно бісеру;
  • на голку нанизують довгу м'яку тяганина, пришивають по краях, а після прихоплюють поперечними стібками в декількох місцях. Однак спочатку її необхідно розтягнути, а поперечні стежки заховати в самій веремії;
  • жорстку довгу тяганина пришивають потайними поперечними стібками. Її було нанизують на голку. При цьому самі стібки повинні бути короткими і розташовуватися строго перпендикулярно тканини. Також тяганина слід трохи розтягнути.

В процесі роботи завжди необхідно пам'ятати, що її шматочки повинні бути однакового розміру і щільно лягати на тканину, не продавлюючи і не вигинаючись дугою. Для цього в процесі пришивання веремії не слід сильно натягувати нитку з виворітного боку. Для її розрізання слід використовувати гостро заточені ножиці, щоб краю шматочків не мали задирок і не пошкоджували тканину-основу. Якщо використовується перший спосіб пришивання, то краще брати подвійну нитку хорошою міцності, а при пришиванні краю можна використовувати одинарні нитку в колір веремії.

Що ж таке тяганина?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: