Статьи

Правильна подушка: як вибрати для себе.

застава здорового сну - якісна подушка . Тому вибирати її потрібно з розумом. Правильна подушка повинна бути в міру пружною, гіпоалергенної і «повітряної». Щоб добре спалося, потрібно врахувати характеристики матеріалів і вивчити інструкції по догляду.

Читай також: Як вибрати подушку для дитини: важливі поради

ЯК ВИБРАТИ ПОДУШКУ: ФОРМА

Багато хто вибирає подушки під гарні меблі або новий комплект постільної білизни. Але, згідно з правил, довжина подушки (або подушок, якщо на ліжку сплять двоє) не повинна бути більше ширини матраца. Хороші подушки по висоті не повинні перевищувати ширину людського плеча (близько 14-15 см). Тим, хто хропе уві сні, краще відмовитися від низької подушки. Також високі подушки рекомендують повним, широкоплечий і людям з підвищеним тиском.

ЯК ВИБРАТИ ПОДУШКУ: РОЗМІРИ

Хороші подушки для сну мають прямокутну або квадратну форму. Великі вироби розміром 70 × 70 см майже не зустрічаються - їх витіснили витягнуті подушки 50 × 70, 40 × 60 см і квадратні подушки 50 × 50, 40 × 40 см. Багато вітчизняних виробників стали орієнтуватися на європейський стандарт (найпоширеніший в Італії та Іспанії - 50 × 70 см). Тому сьогодні з'являється все більше комплектів з наволочками саме такого розміру.

Читай також: Чи потрібна подушка однорічній дитині

ЯК ВИБРАТИ ПОДУШКУ: НАПОВНЮВАЧ

Вартість і зручність подушки залежить не стільки від її форми, скільки від наповнювача. Найдешевші - синтетичні подушки з поліестерового волокна (аналог пуху до аналога вовни). Іноді зустрічаються хороші подушки з наповнювачем з холлофайбер: вони гіпоалергенний, відмінно тримають форму і «дихають». За такими подушками легко доглядати (можна прати в машині), і прослужать вони довго (9-10 років). Але їх головний недолік - через свою пружності вони не відразу приймають зручну для вас форму, а деякі подушки можуть злегка поскрипувати.

Хороші подушки зважають на пуховою наповнювачем. Правда, коштують вони недешево. Сучасна пухова подушка робиться по досить незвичайної технології: пух розбитий на «кишені» (швидко відновлює форму), або ж пухова подушка складається з декількох шарів: під шиєю більш жорсткий, під потилицею - м'якше. У зовнішніх шарах присутній тільки пух, в всередині йде суміш пуху з пером.

Читай також: Недосипання - нищівний удар по здоров'ю

Пам'ятайте, що тільки провідні виробники належним чином стерилізують і обробляють пух і перо, а ось дешеві моделі навряд чи пройшли таку обробку, тому можуть викликати алергію. Через 5-6 років пухову подушку рекомендується замінити на нову.

Ще один хороший вибір - шовкові подушки. Вони позбавлені недоліків пуху і шерсті, тому гіпоалергенні, відмінно відновлюють форму, самі дають прохолоду навіть в жаркий день. Волокно здатне увібрати до третини власної ваги, залишаючись сухим на дотик. Але ось є і недолік - шовку не вистачає пружності, щоб виступати в якості самостійного наповнювача, тому його використовують в комбінації з іншими матеріалами.

Читай також: Дітей потрібно укладати спати до півночі

ОРТОПЕДИЧНА ПОДУШКА

Її величезний плюс в тому, що під час сну вона підтримує хребет і голову в анатомічно правильному положенні, знімає навантаження з шиї, а також не порушує кровообіг в м'яких тканинах. Є різні форми ортопедичної подушки: два валика різної висоти, один валик, прямокутна подушка з поглибленням під потилицю посередині або подушка класичної форми, але з правильною багатошарової «начинкою».

ЯК ВИБРАТИ ПОДУШКУ: гіпоалергенний

Не дивлячись на те, що натуральні наповнювачі (пух, перо, шерсть) дуже приємні на дотик, але можуть викликати алергічні реакції. Також ці матеріали є відмінним житлом для пилового кліща, який теж є алергеном. Якщо у вас є ризик розвитку алергії, то краще вибрати синтетичні наповнювачі. Також можна використовувати чохол - спеціальна пухонепроникна тканину, непереборна і для кліщів.

Читай також: Атопічний дерматит у дітей

ЯК ВИБРАТИ ПОДУШКУ: повітронепроникності

Якщо людина схильна до надмірної пітливості, бажано купити йому подушку, яка добре пропускає повітря. Найбільш «повітряні» матеріали - пух і порожнисті синтетичні волокна, наприклад холофайбер. А ось самий «пітливий» варіант - латекс і ортопедичні подушки.

Як доглядати ЗА ПОДУШКОЮ

Щоб знищити в подушці мікроби і вивести бруд, раз в 2-3 місяці її потрібно здавати в хімчистку або прати, якщо це допустимо правилами догляду.

Якщо у людей підвищена пітливість, то це потрібно робити частіше.

Також подушку варто обов'язково почистити після перенесеної хвороби.

Ще подушку дуже корисно «наповнювати киснем»: кожен день збивайте її перед сном, а раз на тиждень виносите на свіже повітря на пару годин.

Читай також: Як поліпшити сон дитини: 4 затишних способу

Враховуй той факт, що в залежності від якості наповнювача середній термін служби подушки - 2-4 роки, їх потрібно періодично міняти. Так, наприклад, швидше за все непридатними стають подушки з вовни - вже через рік. А ось натуральні рослинні наповнювачі служать близько двох років. Більш довговічні пухові та пір'яні подушки. Ну а довше солодким сном вас будуть радувати синтетичні наповнювачі - в середньому 5-7 років. Рекордсмени - подушки з каучуку і латексу, які служать до 10 років.

Читай також: Дитина в одному ліжку з батьками: добре чи погано

Читай також: Подушка для вагітних: на що звернути увагу при виборі

Читай також: 10 оригінальних диванних подушок (ФОТО)

Завантаження ...

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: