Статьи

Спірні правила настільного тенісу

  1. Правила настільного тенісу щодо подвійного удару
  2. Правила настільного тенісу щодо так званих «соплів»

Досить лаятися зі своїми суперниками любителями під час матчу. Пора закінчити висловлювати свою думку (і слухати ріжучу слух відсебеньки опонента) щодо того чи іншого спірного моменту. Прийшов час вивчити правила настільного тенісу. Ну хоча б дізнатися точну трактування самих спірних ситуацій.

До речі, ось посилання на самі правила настільного тенісу (Клікніть і вони відкриються в новій вкладці), якщо Ви шукали саме їх.

Також, перш ніж ми перейдемо до основного матеріалу статті пропоную новачкам подивитися відео за базовими правилами гри в настільний теніс. А то, як не дивно, отримую дуже багато питань типу «Чи можна грати до 21 очка», «До скількох грається більше-менше» і т.п.

Спірний момент №1

Багато суперечки розгораються через те, що один любитель запевняє іншого, що той подає не в рамках офіційних правил настільного тенісу. У подачі є кілька пунктів, які варто неухильно дотримуватися.

подброс

Правила настільного тенісу свідчать:

Правила настільного тенісу свідчать:

Додам, що під час підкидання долоня не може перебувати над столом - це порушення правил.

Також не можна підкидати з під столу - це карається суддею. У такій ситуації він привласнює очко супернику.

Тобто ви можете зробити зауваження своєму супернику, якщо він

  • Підкинув м'ячик менше, ніж на 16 см
  • Почав подброс над поверхнею столу
  • Підкинув з під столу
  • Занадто сильно накидає. Тобто м'яч при підкиданні летить не вертикально. Хоча тут кордону не переходьте, м'ячик можна накидати на себе, але щоб це було не дуже сильно.

Це, що стосується правила настільного тенісу щодо підкидання.

До речі, всі ці моменти я розповідаю в відео-уроці. Якщо вам звичніше отримувати інформацію з відео, то ось цей самий урок. Перегляд забере у вас всього 12 хвилин.

Якщо вам сподобалося відео, то ви можете подивитися спеціальну серію уроків по техніці гри для любителів, яка знаходиться в закритому від сторонніх очей доступі.

Йдемо далі.

Помилки можуть бути також і при торканні з м'ячем.

З цих сухих слів можна вивести наступне:

  • Не можна накинути на стіл і подати над столом (контакт ракетки і м'ячі над поверхнею). Це грубе порушення.
  • Не можна прикрити момент контакту ракетки і м'ячі вільною рукою -моментальное присудження очка супернику. Але це в разі, якщо матч судить професійний суддя. Якщо ви граєте матч з колегою любителем, то для початку зробіть попередження і запропонуйте грати за правилами.
  • Ну і для самих новачків. М'яч при подачі повинен спочатку вдаритися об вашу половинку, а потім про половинку суперника.

Ось це основні пункти в розділі «Подання», які ви повинні знати.

Правила настільного тенісу щодо подвійного удару

Спірний момент №2

Уявіть, що у вас м'яч при ударі торкнувся одночасно вказівного пальця і ​​накладки. Тобто вийшло подвійне торкання. Природно, що він від вас полетів дуже незручний і суперник помилиться з ймовірністю 80-90%. Кому присуджується таке очко?

Років 30 тому таке дотик вважалося правильним. Потім це правило скасували і якщо «круглий» зачіпав палець, то очко відразу вважалося програною.

Зараз знову повернулися до старого варіанти правил настільного тенісу Зараз знову повернулися до старого варіанти правил настільного тенісу.

Тобто якщо ви зробили подвійний удар і суперник не впорався, то ви виграли очко.

Але подвійний удар подвійного удару ворожнечу. Якщо м'яч потрапив вам, наприклад, в передпліччя, а потім ви якось його переправили на ракетку і відбили на половинку суперника, то це розцінюється, як умисний подвійний удар. Також не можна, щоб м'яч торкнувся спочатку якоїсь частини одягу і потім вашої ракетки - це також помилка і очко в такому випадку програно.

Те ж саме з подвійним ударом на ракетці. Якщо м'яч торкнувся ракетки двічі, то очко програно.

Ці пункти не ідеально прописані, але я кажу вам з досвіду трактування суддів найвищого рангу.

Офіційно ж прописано наступне:

... і через кілька пунктів ...

Правила настільного тенісу щодо так званих «соплів»

Спірний момент №3

Коли м'яч, відбитий суперником, зачіпає сітку і перевалюється на вашу сторону або потрапляє в краєчок столу, в світі настільного тенісу називають «соплів». Не знаю звідки це пішло, але так кажуть і профі і аматори, які граю у дворі.

Коли він зачіпає сітку все зрозуміло. Хоча бувають суперечки якщо м'яч 2 рази підстрибує на сітці і потім приземляється на сторону суперника. В такому випадку нічого не змінюється. Він може стрибнути на сітці хоч 100 разів.

Але ось, коли м'яч зачіпає край, то тут часто виникають конфліктні ситуації. Вони полягають в тому, що він може потрапити в край столу, але не може потрапити убік. Якщо м'яч зачіпає саме бічну частину столу, то він вважається програною. І ось тут і може початися словесна перепалка, оскільки край і пліч настільки межують одна з одною, що того, хто потрапив в край, завжди здається, що він зіграв правильно. А жертва, якої «повісили сопла», в більшості випадків стверджує, що м'яч потрапив убік.

Як же правила настільного тенісу трактують цю ситуацію?

Коли я готував цю статтю, то дивився в останню редакцію правил, щоб бути об'єктивним і не знайшов там нічого, що дійсно прояснило б дану ситуацію. Тому розповім вам з практичного досвіду трактування суддів на міжнародних змаганнях.

А розповім я це вам у відео-уроці, оскільки текст може бути кимось неправильно зрозумілий, а в відео набагато простіше передати суть.

Відео не дуже хорошої якості, але прошу не судити строго, записував це відео, коли тільки починав вести даний блог в 2015 році.

Природно даними оглядом я не вичерпав тему спірних моментів і правил настільного тенісу. Якщо у вас є питання по конфліктних ситуацій, які виникали в матчах, то задавайте його в коментарях. Постараюся проконсультувати!

Кому присуджується таке очко?
Як же правила настільного тенісу трактують цю ситуацію?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: