Статьи

Три сестри під сакурою (ФОТО)

  1. Будь ласка, см. фоторепортаж Катерини ЛАЩІКОВОЙ .
  2. Чехов і кімоно
  3. приголомшлива історія
  4. Довідка 2000

За Олександрою Баркова, яка привезла до Києва виставку «Тисяча і одна кімоно», довелося буквально ганятися з диктофоном виставковою залою, пробиратися через які оточили її телекамери і репортерів. Енергійна жінка з такою любов'ю розповідала про японських нарядах, що здавалося ніби знаходишся не в Російському центрі науки і культури, а на екскурсії в маленькому японському містечку. А слов'янська зовнішність і одяг в європейському стилі «екскурсовода» підкреслювали екзотичність кімоно і одягнених в національні традиційний одяг японок.

Будь ласка, см. фоторепортаж Катерини ЛАЩІКОВОЙ .

- Моя колекція кімоно почалася з одного, яке я побачила в японському магазині, - вже, напевно, в третій раз (для тих, хто запізнився і перепитували) пояснює Олександра Леонідівна. - Я побачила цей наряд і закохалася, сказала, що не зможу без нього жити. Він настільки яскравий, ніби в ньому є вся історія Японії. Звичайно, пізніше я зрозуміла, що це не так.

Сьогодні колекція налічує близько 200 кімоно, шпильки, в тому числі черепахові дуже тонкої роботи, гравюри, японський живопис, в цілому близько трьохсот предметів.

- Сподіваюся, що коли-небудь в експозиції дійсно буде тисяча і одне кімоно, - сміється вона.

Чехов і кімоно

За Олександрою Баркова, яка привезла до Києва виставку «Тисяча і одна кімоно», довелося буквально ганятися з диктофоном виставковою залою, пробиратися через які оточили її телекамери і репортерів

Олександра Баркова

Колекція - університетська, націлена на те, щоб показувати через кімоно різні аспекти японської культури. Кожен наряд має своє призначення і строго регламентується, хто і куди його може надягати. Наприклад, найстаріше кімоно датується серединою XIX століття - це офіційне кімоно молодої жінки. Це означає, що з лицьового боку не повинно бути розпису (підкладка одягу ніяк не регламентовані, тому її можна було розписувати як завгодно), і надягалось воно тільки на урочисті церемонії.

А ось строкаті, розписні, з неймовірними малюнками і навіть картинами могла надіти тільки молода дівчина і лише на зустріч з близькими друзями. Причому японці не бачать нічого поганого навіть якщо поєднуються, здавалося б, не поєднувані кольори.

- Японці дуже люблять Чехова, він поряд з Толстим, Достоєвським входить до шкільної програми. У п'єсі Чехова «Три сестри» є епізод, коли Наташа приходить вперше в будинок головного героя. Наташа - дівчина, у якої відсутнє почуття смаку, на ній рожеве плаття і зелений пояс. Оля, старша сестра, в жаху намагається їй сказати, що Наташа одягнена, з точки зору російської культури XX століття жахливо. І я не знаю, як це перевести на мову японської культури. Для японця нормально, якщо молоденька дівчина хоче одягнутися якомога яскравіше і ефектніше. Тобто якщо дівчина одягне на червоне або рожеве кімоно зелений пояс, то вона буде одягнена абсолютно правильно. Вони вважають, що коли дівчина стає дорослішою, у неї з'явиться почуття смаку, - пояснює Олександра Баркова.

приголомшлива історія

Про кожному примірнику Олександра Леонідівна може розповідати довго і захоплююче.

- Як Ви вибираєте кімоно для колекції?

- Я відбирають за принципом, щоб було про що розповідати. Якщо з японської мови слово «кімоно» перекладається як річ, яку носять, то для мене це річ, про яку розповідають. Для мене воно повинно бути знаком або свого часу, або якихось уявлень японців, або у нього повинна бути якась доля, яку видно, наприклад, за станом швів. У мене вкрай рідко бувають речі, куплені тільки тому, що вони красиві. Якщо я кажу, що про це кімоно мені нічого розповісти, але воно таке красиве, що я не можу жити, то через кілька місяців дослідницької роботи я розумію, що воно має приголомшливу культурну історію. Тому виходить так: купуєш просто красиву річ, а вона виявляється матеріалом для півгодинної лекції, - відповідає вона.

Може, тому цей не-тисяча кімоно так і вражає. Це не просто одяг, нехай і національна, і традиційна. Це шматочок історії, шматочок того народу, який ретельно оберігаючи несе крізь століття свої традиції.

джерело: http://www.dneprnews.info/

Довідка 2000

Виставка «Тисяча і одна кімоно» проходить з 23 по 28 жовтня Російському центрі науки і культури за адресою вул. Борисоглібська, 2.

Як Ви вибираєте кімоно для колекції?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: