Статьи

Які ознаки нестачі вітаміну В1 (тіаміну) в організмі?

  1. Як визначити нестачу тіаміну
  2. Навіщо варто збагачувати раціон
  3. Як зберегти вітамін В1 при обробці продуктів
  4. Як збільшити споживання вітаміну В1

Зміст статті:



Як визначити нестачу тіаміну

Якщо у вас безсоння, перепади кров'яного тиску і пульсу, порушення в роботі шлунка і болю в серці, якщо відсутня ініціатива, ви не здатні до концентрації уваги, не впевнені в собі, то впоратися з усім цим відносно легко: достатньо додати в харчування вітамін В1. Чому ж ми не завжди забезпечуємо себе достатньою кількістю цього важливого для життєздатності вітаміну?

Основні ознаки нестачі вітаміну В1 (тіаміну) в організмі - нервозність, розлади розумової діяльності і нервової системи, біль в ногах, запори. Однак більшість нервових і психічних розладів зовсім не вимагають втручання психіатра, психолога, психоаналітика або адвоката, а виліковуються протягом декількох місяців двома способами: по-перше, систематичним очищенням кишечника і, по-друге, великими дозами вітаміну В1 (краще при прийомі природних продуктів ). Безсоння, нервозність, депресивні стани, меланхолія, поганий настрій, постійна втома і втрата життєрадісності, відсутність апетиту, особливо у дітей та підлітків, - все це наслідки тривалого забруднення товстого кишечника і нестачі вітаміну В1.


У цих випадках зазвичай радять більше тримати дітей на свіжому повітрі, біля моря, в горах, більше рухатися, а в тяжких випадках - лікувати їх у психіатра. Це, звичайно чудово, але проте дешевше і ефективніше давати дітям продукти, багаті тіамін. Вже через кілька тижнів у них з'явиться чудовий апетит.

У дорослих недолік вітаміну B1 теж нерідко викликає відсутність апетиту і навіть схильність до нудоти або блювоти. У зв'язку з цим згадаємо, що особи, які страждають алкоголізмом, не відрізняються хорошим апетитом.


Алкоголь дає їм велику кількість калорій у вигляді вуглеводів, але абсолютно не містить в собі вітамінів. Інтоксикація, що викликається алкоголем, надто ж алкогольні поліневрити - це перш за все наслідок нестачі вітаміну В1 в раціоні таку людину. Відомо, що при лікуванні таких хворих повністю виключають спиртні напої, але при цьому в раціон вводять велику кількість продуктів, багатих на вітаміни групи В, особливо тіамін (вітамін В1) у вигляді дріжджів або таблетки. У всіх цих випадках лікування дає позитивні результати. Через 2 тижні зникають всі паралітичні симптоми і психічні розлади.

Затримка води в тілі, набряки, а іноді і більш серйозні захворювання також говорять про нестачу вітаміну В1. З цим пов'язані деякі серцеві розлади та порушення кровообігу.


Навіщо варто збагачувати раціон

Кожна господиня повинна знати: коли вуглеводна дієта не поєднується з достатньою кількістю вітаміну В1, в організмі виробляються кислоти (особливо молочна і піровиноградна), які відкладаються в мозку, серці, наповнюють кров і лімфу. Саме відкладення цих кислот призводить до різних розладів, больових відчуттів. Але всі ці порушення мають одну причину - брак вітаміну В1 в організмі. Саме чудове, що всі вони зникають після декількох тижнів або місяців введення в організм посилених доз тіаміну.

Вітамін В1 стимулює зростання, тому він настільки важливий для всіх членів сім'ї, особливо для дітей. Потреба у вітаміні В1 у дітей відносно більше, ніж у дорослих.

Раціон, багатий вітаміном В1, сприяє сексуальної активності як у чоловіків, так і у жінок, а недолік цього вітаміну, навпаки, знижує її. Тому багато подружніх непорозуміння можуть бути успішно ліквідовані, якщо чоловік і жінка будуть приймати щодня по 1 столовій ложці пивних дріжджів, багатих на вітаміни групи В, в тому числі і В1, В3, В6, В12, і т. Д.


Як зберегти вітамін В1 при обробці продуктів

Вітамін В1 розчинний у воді, а це значить, що при варінні або вимочування продукти втрачають його, хоча в меншій мірі, ніж вітамін С.

На відміну від вітаміну С вітамін В1 більш стійкий до тепла і в деяких випадках переносить варіння при температурі 100 ° С протягом 2 годин. І все ж не варто тримати їжу на вогні довгий час (більше 2 годин) і розігрівати.


Як вітаміни D, А, К, Е, вітамін В1 розчинний в жирах і тому здатний відкладатися в тілі людини і тварин, іноді навіть у великих кількостях. Тому внутрішні органи тварин: печінку, серце, нирки - важливі джерела вітаміну В1. У меншій мірі це відноситься до м'яса, яєць, ікри, і т. Д. Безумовно, краще вживати рослинну їжу в її природному вигляді, але один раз в тиждень допускається ввести в раціон печінку, нирки, яйця, м'ясо тварин.

Більшість найбільш поширених продуктів містить чималу кількість вітаміну В1. Чому ж в такому випадку більшість людей звертаються до лікаря або в аптеку через нестачу вітаміну В1? Та тому, що в наш час з'явилося занадто багато всякого роду рафінованих, консервованих, копчених і промислово оброблених продуктів харчування, під впливом яких в організмі зменшується вміст вітаміну В1.


Як збільшити споживання вітаміну В1

Головний постачальник вітаміну В1 в організм - хліб з цілісного борошна або 420 г борошна з цільного зерна або хліба, випеченого з нього, містять 1,26 мг тіаміну. Якщо до цього додати зелень і така ж кількість капусти (в них міститься приблизно 0,607 мг), то забезпечується повна денна норма тіаміну. Але люди все менше їдять сиру капусту і хліб з цілісних зерен, тому все більше і більше населення всіх країн страждає через нестачу вітаміну В1.

Легко поліпшити дієту, додавши невелику кількість пивних дріжджів, сухих або вологих. У них дуже приємний смак. Одна столова ложка дріжджів 2 рази в день перед їжею або під час їжі дають від 3 до 6 мг вітаміну В1. І це в 2 рази більше від необхідного мінімуму.

Але якщо дріжджі вам протипоказані за станом здоров'я (гіпертонія, ожиріння, хвороба печінки або жовчного міхура), краще задовольнити потребу організму у вітаміні В1 вживанням капусти, картоплі, горіхів. Досить 100 г мигдалю або горіхів, але вони відносно дорогі, тому можна заповнити недолік вітаміну В1 такими продуктами, як насіння (соняшнику, гарбуза).


Квасоля, горох, сочевицю, саго та інші бобові краще перед вживанням замочувати і потім варити в тій же воді. Це скоротить час теплової обробки і збереже вітамін В1, який перейшов в воду. Бобові можна вживати в суміші один з одним.

Внутрішні органи тварин (серце, печінку, нирки) і яєчний жовток також є важливим джерелом поповнення запасів вітаміну В1 в організмі. Але краще їсти серце, печінку, нирки і мізки, ніж м'ясо, якщо вже ніяк без тваринної їжі ви обійтися не можете, але ще краще - цільні пророщені зерна: звичайна пророщена пшениця багатше вітаміном В1, ніж навіть яловича печінка.


Городні овочі менш багаті вітаміном В1, за винятком спаржі. Їх треба з'їсти багато, щоб задовольнити потребу організму в тіаміні. Тому не нехтуйте житнім хлібом, підсушують його і з'їдайте після їжі - через 3 години після м'ясної їжі і відразу після крохмальної. На щастя, більшість продуктів, багатих цим вітаміном, відносяться до числа не найдорожчих.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: нестача вітаміну В1 в організмі

1. Чому ж ми не завжди забезпечуємо себе достатньою кількістю цього важливого для життєздатності вітаміну?
1. Чому ж в такому випадку більшість людей звертаються до лікаря або в аптеку через нестачу вітаміну В1?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: